Premiér: Aj napriek porážkam sa za slobodu oplatí bojovať

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Úrad vlády SR  |MM| Pamätný Deň obetí okupácie Československa z roku 1968 spoločnosť učí, že aj napriek porážkam sa za slobodu oplatí bojovať. V sobotu to pri príležitosti 53. výročia invázie vojsk Varšavskej zmluvy povedal premiér Eduard Heger (OĽANO).

Predseda vlády pripomenul, že už v januári 1968 dochádzalo k odstraňovaniu cenzúry, slobode cestovania, ale aj k zlepšovaniu postavenia cirkvi. „Očakávania na rozkvet slobody rástli. A potom v noci z 20. na 21. augusta 1968 sa odohrala invázia 27 divízií vojsk Varšavskej zmluvy, čo znamenalo 500.000 vojakov, 6300 tankov, 200 diel, 800 lietadiel. Táto invázia a následná okupácia, žiaľ, priniesli aj obety na životoch našich občanov,“ uviedol.

Podľa jeho slov sa práve vďaka ľuďom, ktorí sa nevzdali myšlienky slobody a „nenechali sa zlomiť“, spoločnosť v roku 1989 dočkala slobody.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
Predchádzajúci článokDni obce Pata
Ďalší článokPosedenie pri povstaleckom guláši

Ďalšie články