Úspešne zrealizovaný projekt „Podpora opatrovateľskej služby v meste Sereď“

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková /20 AUG 2021/

Náklady na poskytovanie opatrovateľskej služby pre občanov mesta, ktorí sú odkázaní na pomoc inej osoby, sme čiastočne vykryli z úspešného grantu. O ďalšie peniaze sa práve uchádzame reagovaním na ďalšiu výzvu.

Vďaka úspešnému zapojeniu do výzvy Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na podporu opatrovateľskej služby, sa mestu Sereď podarilo zabezpečiť opatrovateľskú starostlivosť svojim 86 klientom. Samospráva tým za dva roky ušetrila vo svojom rozpočte takmer pol milióna eur. O ďalšie peniaze sa uchádzame opätovne v aktuálnej výzve.

O úspešný grant sa zaslúžil kolektív zamestnancov mestského úradu ešte v roku 2018. „Podali sme projekt, vďaka ktorému sme do rozpočtu mesta získali viac ako 474-tisíc eur. Realizovali sme ho od januára 2019 do februára 2021. Hlavnou aktivitou projektu bolo poskytovanie opatrovateľskej služby pre klientov v ich domácom prostredí kvalifikovanými a empatickými opatrovateľkami a opatrovateľmi,“ vysvetlila vedúca Organizačného oddelenia mesta a zároveň manažérka projektu Silvia Adamčíková. Celý projekt spočíval v čiastočnej refundácii miezd opatrovateliek a bol realizovaný vlastnými zamestnancami mesta. Napriek ukončeniu projektu, mesto naďalej poskytuje opatrovateľskú službu všetkým opatrovaným klientom v požadovanom rozsahu. Výdavky na opatrovateľskú službu sú hradené z rozpočtu mesta.

Počas realizácie bolo do projektu zapojených spolu až 54 opatrovateliek a opatrovateľov a mesačne sa jednalo v prepočte o 33 plných pracovných úväzkov. Počet opatrovaných klientov bol počas trvania projektu 86, z toho 61 žien a 25 mužov.

Administratíva projektu

„Úlohou projektového tímu na úrade bolo zasielanie každomesačných relevantných podkladov, hlásení a výkazov, na základe ktorých k nám do Serede mohli peniaze prúdiť. Niekto si možno ani nevie predstaviť, koľko administratívy je spojené s realizáciou žiadostí o platbu, monitorovacích správ a potrebných hlásení,“ dodala Adamčíková. V priebehu trvania projektu vykonali pracovníci Implementačnej agentúry MPSVaR SR na meste tri kontroly v súvislosti s čerpaním európskych peňazí v rámci projektu. Všetky kontroly boli ukončené bez zistenia nedostatkov. V mesiaci august 2021 bola schválená záverečná monitorovacia správa projektu a doručená posledná platba z projektu.

Ideme do toho znova!

Koncom júla tohto roka mesto Sereď podalo žiadosť o nový balík peňazí na základe výzvy „Podpora opatrovateľskej služby II“, ktorú vyhlásilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. „Požiadali sme o ďalších vyše 400-tisíc eur. Radi by sme, v prípade úspešnosti, nadviazali na predchádzajúci projekt. Takto by sme šetrili opäť veľké peniaze mestu,“ uzavrela Silvia Adamčíková.

 

 

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -