ŠK Cyklo-Tour Sereď sa rozrástol o novú divíziu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

ŠK Cyklo-Tour Sereď usporiadal v auguste už 15. ročník najväčších cyklistických pretekov na Slovensku DHL Sereďmaratón. Ide o športovú udalosť roka, ktorá si od začiatku drží vysoké pozitívne hodnotenie. Radí sa medzi najobľúbenejšie preteky v rámci celého Slovenska aj okolitých krajín.

Cyklistický klub bol založený v marci v roku 2002 a za ten čas si vybudoval dobré meno medzi verejnosťou. Okrem organizovania cestných pretekov bude od tohto leta ŠK Cyklo-Tour Sereď zazstrešovať aj horské preteky, triatlony a beh. Tým sa rozšírilo povedomie o klube a o meste Sereď na celé Slovensko.

Za zrodom Košickej divízie ŠK Cyklo-Tour Sereď stojí Martin Vadas, ktorý sa stal aj jej šéfom. Po rokoch prestávky sa opäť chcel vrátiť k cyklistike a triatlonu. A to nielen amatérsky ale aj súťažne. Po založení občianskeho združenia mal v úmysle stať sa súčasťou tímu ŠK Cyklo-Tour Sereď. Kontaktoval triatlonistu Norberta Adamču a neskôr predsedu klubu Lukáša Rihu a začali budovať niečo nové a všetci veria, že aj úspešné : „Už pred prvými domácimi pretekmi sme sa rozrástli o ďalšieho člena Peťa a vedeli sme, že naše rozhodnutie stať sa súčasťou tímu bolo viac než dobre . Naša pretekárka Martina Hudákova hneď v prvých pretekoch na domácej pôde obsadila krásne druhé miesto medzi ženami, kde neskutočnú prácu urobil klub . Veríme že naša spolupráca bude, čo najdlhšia a klub sa bude pýšiť výsledkami Košickej divízie ŠK Cyklo-Tour Sereď.”

Lukáš Riha predseda klubu ŠK Cyklo-Tour Sereď o spolupráci povedal nasledovné: „Prvotná informácia v strede sezóny ma milo prekvapila no zároveň veľmi potešila. Takúto formu spolupráce sme v minulosti ešte nikdy neriešili. Na druhej strane som si povedal, že práca a čas, ktorý venujeme klubu má zrejme zmysel, keďže sa dostávame do povedomia aj ďalším cyklistom a partnerom. Komunikácia bola rýchla a efektívna. S novým šéfom Košickej divízie nášho klubu sme sa dohodli na pravidlách, plánovaných pretekoch v sezóne. V priebehu krátkeho času si cyklisti dali vyrobiť na mieru dresy v našich farbách a dizajne. Náš klub bude mať tým pádom zastúpenie aj na ďalších pretekoch na Slovensku, čím viac menej pokryjeme podujatia od východu až po západ a možno aj za hranicami.”

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -