Vie niekto používať logaritmické pravítko?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V múzeu totality medzi kúskami z čias socializmu máme zopár zaujímavých vecí, ktoré by sme nechceli mať len vystavené, ale radi by sme hlavne súčasným mladým ľuďom ukázali, ako sa aj zložité výpočty v minulosti robili nie na kalkulačkách, mobilných telefónoch či hodinkách, ale logaritmickým pravítkom. Dve máme zachované ešte zo školských  čias môjho otca a ďalšie dve sme získali kúpou cez internet.

Tentokrát sa na hlavne na vekom staršiu verejnosť obraciame s prosbou – vie niekto používať / počítať s logaritmickým pravítkom? K dispozícii je krátke aj dlhé a všetky v perfektnom stave.

Napíšte prosím na e-mail:  majko@majko.sk, alebo pošlite SMS / volajte na 0907 277 777.

Ďakujeme.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Na margo nadpisu..
    Ak to so školstvom pôjde takto ďalej, ak Covid-19 bude držať deti doma, miesto chodenia do školy.., tak nikto už nezvládne ani malú násobilku na kalkulačke. Nieto ešte, že logaritmy..

  2. Anonym 18. augusta 2021, 9:36 – dik, ale ja chcem urobit video o moznostiach tejto v podstate genialnej pomocky. Problem je, ze dnes uz malo ludi vie o tom, ze logaritmicke pravitky vobec boli, nieto ze by s nimi vedeli robit.

  3. Miloš ešte v 80.rokoch sa na seredskom gympli bežne používali aj logaritmické tabuľky a aj bola na matike časť venovaná log.pravítku,no ale ako sa hovorí – bejvávalo…:-D

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -