Dudok chocholatý pózoval na seredskom sídlisku

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ing. Zuzana Slahučková, referent komunikácie MÚ a projektov mesta /12 AUG 2021/
Leto v meste môže občas príjemne spestriť návšteva z lesa. Samozrejme, o medveďovi hnedom teraz reč nie je. Začiatkom augusta poctil obyvateľov seredského sídliska svojim krátkym pobytom Dudok chocholatý.

Plachého a ostražitého dudka stihol odfotiť pri lovení potravy obyvateľ ulice D. Štúra. „Počas prvého augustového víkendu sme mali na sídlisku vzácnu návštevu. Dudok chocholatý práve veľmi usilovne olovrantoval na cyklotrialovej dráhe. Potešil som sa jeho prítomnosti. Snáď sa mojimi fotkami potešia aj iní obyvatelia nášho mesta,“ napísal pán Pavol Ištok.

Dudok má veľkosť hrdličky, má široké zaoblené krídla, výrazný chocholček na hlave a mierne zahnutý zobák nadol. Hojne sa vyskytoval v južných oblastiach Slovenska, avšak úbytkom starých stromov a vŕbových hájov, vplyvom zmien v krajine postupne mizne. Preto treba zabrániť výrubom bútľavých stromov v otvorenej krajine, prípadne rozmiestňovať búdky. Obýva otvorenú krajinu, lesíky, ovocné sady, okraje lesov. Prilieta v apríli a odlieta v auguste až v septembri.

Spev Dudka chocholatého si môžete vypočuť a viac informácií o ňom sa môžete dozvedieť na stránke: https://snaturou2000.sk/zivocichy/dudok-chochlaty

 

foto: P. Ištok

zdroj: seredskenovinky.sk

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články