Cyklistický klub AB Sereď na cykloturistickej NON STOP jazde TRNAVA- RYSY 2021

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Cyklistická jazda Trnava – Rysy je najstarším podujatím tohto druhu na Slovensku. Je to vytrvalostná jazda cyklistov, ktorej sa zúčastňuje pravidelne viac ako stovka účastníkov. Za jeden deň prekonajú viac ako 300 km.

Tento rok sa konal v poradí 43. ročník cyklojazdy. Súčasťou pelotónu bolo aj 22 cyklistov z Cyklistického klubu AB Sereď. Posádku dopĺňalo ďalších 5 členov klubu, ktorí boli na trati v sprievodných vozidlách pripravení poskytnúť servis účastníkom podujatia v prípade technických, resp, zdravotných problémov, ktoré na takýchto podujatiach nie sú ničím výnimočným. Informáciu priniesol na svojom fb profile primátor Martin Tomčányi.

Cieľom cyklojazdy je uctiť si pamiatku príslušníkov Trnavskej posádky a dobrovoľníkov, ktorí sa v auguste 1944 zapojili do bojov v Slovenskom národnom povstaní. Cyklisti a organizátori z TJ ELÁN Trnava si položením kytíc počas zastávok pelotónu pri pomníkoch SNP v Trnave, Horných Hámroch a Nemeckej uctili pamiatku hrdinov SNP. Primátor vo svojom príspevku ďalej napísal:Hneď po vypuknutí SNP 30. augusta 1944 odišlo z Trnavy na povstalecké územie vyše 3 500 vyzbrojených vojakov Trnavskej posádky a dobrovoľníkov. Jeden z práporov zvádzal ťažké boje s nemeckými vojskami v oblasti Žarnovice, druhý pôsobil v Kremničke pri Banskej Bystrici, neskôr pri Sklenom, Handlovej a Prievidzi. Až 37 bojovníkov Trnavskej posádky leží na cintoríne v Horných Hámroch. Prvýkrát sa takto vybrali cyklisti z Trnavy do Tatranskej Lomnice už v roku 1974. Odvtedy, s niekoľkoročnou prestávkou po roku 1990, sa toto podujatie koná každý rok.“

Cyklojazda trvala približne 16 hodín s cieľom v Tatranskej Lomnici. Program samotnou jazdou nekončil, účastníci mohli na druhý deň vystúpiť na Rysy. Väčšina sa ale rozhodla absolvovať túry k Štrbskému plesu, Sliezskemu domu či Popradskému plesu. „Na tretí deň sa tí kondične najlepšie pripravení členovia CK AB Sereď vybrali bicyklom na viac ako 300 km dlhú cestu domov z Tatier do Serede, kde dorazili po 12 hodinách jazdy v sobotu večer. Tá skupina členov, ktorá šetrila sily, sa do Serede dopravila sprievodnými autami, resp, vlakom,“ napísal primátor.

Členovia CK AB Sereď aj touto cestou ďakujú organizátorom TJ ELÁN Trnava, predsedovi Marianovi Rozložníkovi a jeho kolegom za skvelú organizáciu, zabezpečenie bezpečnosti tohto podujatia a tešia sa na ďalšie ročníky výbornej akcie pre priateľov cyklistiky. Cyklistický klub AB Sereď ďakuje mestu Sereď, všetkým svojim partnerom a sponzorom, ktorí podporou Cyklistického klubu AB Sereď akoukoľvek formou prispeli k účasti členov klubu na tomto podujatí.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -