Skvelý koncertný umelec Jaromír Nohavica vystúpil v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Mestský amfiteáter v Seredi privítal 2. augusta významného českého folkového pesničkára Jaromíra Nohavicu. Vystúpením tohto speváka po dlhej dobe opäť ožila kultúra v meste.

Koncert si nenechala ujsť vyše tisícka fanúšikov. Jaromír Nohavica dokázal, že je stále vo forme a zostáva predovšetkým skvelým koncertným umelcom a básnikom, ktorý disponuje lyrickou genialitou. Niet divu, veď desiatky rokov skúseností, stovky koncertov a tisícky fanúšikov urobili z neho velikána českej hudobnej scény. Počas svojej kariéry hral s orchestrom, vypredal veľké haly a napísal aj texty pre opery. Zahral si aj vo filmoch. Ako hudobník začínal s regionálnymi umelcami, písal pre rockovú skupinu Majestic, spolupracoval s Českým rozhlasom v Ostrave, s umelcami ako Věra Špinarová či Marie Rottrová. Prvé vystúpenie s vlastným repertoárom prebehlo (náhodne) v marci 1982 na Folkovom kolotoči v Ostrave a ako vyzretý pesničkár sa vyšvihol medzi folkovú špičku. Jaromír Nohavica sa ako prvý český pesničkár stal nositeľom ceny Premio Tenco, ktorú už niekoľko desaťročí udeľujú v rámci Festivalu autorských piesní v talianskom San Remu. Pridal sa tak k interpretom zvučných mien ako sú Jacques Brel, Donovan, Nick Cave, Bulat Okudžava alebo Leonard Cohen, ktorí získali toto ocenenie v minulosti.

Koncert v Seredi prilákal fanúšikov zo širokého okolia. Hostia so vypočuli staré aj nové piesne. Niektoré sa dočkali krásnej odozvy, kedy so spevákom spievalo aj publikum. Jaromír Nohavica odohral profesionálny koncert a zanechal nezmazateľnú stopu medzi velikánmi z umeleckej sféry, ktorí v Seredi vystúpili.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články