Prehľad zaočkovanosti obyvateľov okresu Galanta

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Témou číslo jedna je v súčasnosti očkovanie proti ochoreniu Covid-19. Podľa odborníkov je to najúčinnejší prostriedok pre boj s vírusom, ktorý spôsobil pandémiu na celom svete. K tomu, aby bola celonárodne dosiahnutá tzv. kolektívna imunita, je v prípade COVID-19 potrebné preočkovať viac ako 60 – 70 % populácie. Očkovanie je na Slovensku stále na báze dobrovoľnosti a tak je na zvážení každého či vakcináciu podstúpi alebo nie.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v uplynulých dňoch zverejnil Prehľad zaočkovanosti v okrese Galanta podľa jednotlivých miest a obcí. Informáciu zverejnil na sociálnej sieti primátor Galanty Peter Paška.

V meste Sereď s počtom obyvateľov 15 204 ( podľa RÚVZ GA ) je zaočkovaných:

6 311 obyvateľov prvou dávkou, čo predstavuje 42 %

5 628 obyvateľov druhou dávkou, čo predstavuje 37 %

V poronateľnej Galante s 15 029 obyvateľmi sa prvou dávkou zaočkovalo 7 226 obyvateľov čo predstavuje 48% a druhou dávkou je zaočkovaných 6 467 čo je celkovo 43%.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články