Našim skautom pomohli technikou vojaci zo Serede

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Vyvrcholením skautskej celoročnej činnosti sú letné tábory, ktoré sa nachádzajú na lúkach pri potokoch, v malebných slovenských lesoch. Skauti sa nenechali odradiť prísnymi protipandemickými opatreniami a odhodlali sa zotrvať na lúke v malebnej doline celé 2 týždne.
Po prvýkrát to už bolo s vlastným materiálno-technickým vybavením bez pomoci iných skautských zborov zo Slovenska. Nové materiálno-technické vybavenie tábora sa skautom a ich rodičom postupne podarilo zabezpečiť aj vďaka pravidelnej finančnej podpore zo strany samosprávy mesta Sereď.
82. zbor Polaris sa v posledných rokoch rozrástol a tak sa na tábore prestriedalo v 1. turnuse 60 táborníkov a v 2. turnuse 68 táborníkov, na táborovom živote sa zúčastnili aj skauti z blízkych Dvorníkov a skauti z 19. zboru obojživelníkov zo Šale.
Na táborisko pri obci Nová Lehota bolo potrebné previesť materiál o váhe cca. 3,5 tony. Vo vybavení bolo 32 podsadových stanov s celtami, veľký a malý hangár, pracovné náradie, indiánske teepee, vojenská sprcha a vybavenie na táborenie do kuchyne.
S prevozom tohto veľkého množstva materiálu zo skautského domu v Seredi až priamo na táborisko a späť, v ťažšie dostupnom teréne, ochotne pomohli profesionálni vojaci zo Ženijného práporu v Seredi, za čo im patrí naša veľká vďaka a jednohlasné  B R A V O. Potvrdili tak všeobecne známy fakt, že na armádu SR sa dá vždy spoľahnúť, nielen v krízových situáciách, či živelných pohromách.
Ján Javor
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Ako bývalý hipisák musím s plnou vážnosťou uznať, že navzdory uniformity skautov niet v týchto časoch v Seredi a okolí zaslužnejšej činnosti, ako učiť deti súžiť s prírodou a učiť ich vyznávať životné hodnoty, prinavrátiť ich do komunity, naučiť ich starať sa o seba a o druhých, pomáhať si, fyzicky sa hýbať, atď. Myslím, že skauti a podobne organizácie by mohli vyplniť priestor po absentujúcej vychove v chorej spoločnosti a pomôcť zorientovať sa deťom v chaotickej spleti životných hodnôt. Za mňa veľká vďaka.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články