Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave dostane modernú letnú čitáreň

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  V záhrade Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave vznikne moderná letná čitáreň. Do jej výstavby investuje trnavská župa odhadovaných 315 tisíc eur. V ďalšej fáze projekt počíta s revitalizáciou samotnej záhrady. Nové priestory budú slúžiť verejnosti aj na vzdelávacie aktivity a spoločenské diskusie.

 

„Rozhodli sme sa revitalizovať okolie našej najväčšej knižnice, ktoré v súčasnosti prakticky nie je využívané. Máme totiž za to, že nejde len o krásu obsahu kníh, ale aj o prostredie, v ktorom ich čítame. Atraktívna letná čitáreň so zelenou strechou preto nahradí škaredé betónové garáže. Odhadovaná výška investície je 315 tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Zmeny budú realizované v súlade s odporúčaniami Krajského pamiatkového úradu Trnava, nakoľko je vyše storočná budova národnou kultúrnou pamiatkou. Župa už má hotovú projektovú dokumentáciu a v najbližšom období spustí proces verejného obstarávania stavebných prác, ktoré budú realizované na jar budúceho roka.

 

„Pokračovať budeme úpravou záhrady. Prvých návštevníkov revitalizovaný areál v centre Trnavy privíta v lete budúceho roka. Bonusom by malo byť jeho prepojenie s Ružovým parkom formou mostíka cez Trnávku, o čo sa postará mesto,“ avizoval župan Viskupič.

 

V roku 2022 knižnica oslávi 70 rokov svojho fungovania v budove pôvodne navrhnutej Michalom Milanom Harmincom ako sídlo Slovenskej hospodárskej banky.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články