Štátny tajomník I. Husár: Začínajú sa Hry XXXII. olympiády v Tokiu. Našim športovcom želám veľa úspechov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|  V japonskom hlavnom meste sa dnes začínajú letné olympijské hry, ktoré potrvajú do 8. augusta 2021. Slovensko bude reprezentovať 41 športovcov, ktorí museli svoje kvality preukázať v náročných kvalifikáciách.

„Športovcom želám veľa úspechov, osobných rekordov a aby boli na seba hrdí. Tieto hry budú iné, na aké sme zvyknutí, k najlepším výkonom nebudú povzbudzovať ľudia z tribún. No verím, že aj napriek tomu sa našim podarí zo seba dostať maximum,“ zaželal olympionikom štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivan Husár.

Niektorí slovenskí reprezentanti trénovali aj v Národnom športovom centre (NŠC). „Oddelenie diagnostiky v našom centre poskytlo slovenským olympionikom simuláciu tokijských klimatických podmienok. Technologickým postupom v špecializovanom stane sme im nasimulovali náročné podmienky, v ktorých budú podávať vrcholové výkony na najvýznamnejšom športovom sviatku v metropole Japonska,“ vysvetlil dôležitosť kvalitnej športovej prípravy účastníkov OH Tokio 2020 riaditeľ NŠC Vladimír Baluška.

Tokio je len piatym miestom v histórii, do ktorého sa olympijské hry vrátia. Doplní tak Atény, Paríž, Londýn a Los Angeles. Zaujímavosťou je, že tohtoroční organizátori využijú aj časť športovísk z roku 1964, z ktorých vtedajšia československá výprava priviezla štrnásť medailí. Do programu sa vracajú bejzbal a softbal, novými športami budú lezenie, karate, surfing a skejtboarding.

Tieto i všetky predchádzajúce československé aj slovenské výpravy štartovali na olympijských hrách s finančnou podporou štátu. „Veríme, že zo všetkých 339 medailových kompletov, o ktoré sa bude v Tokiu bojovať, privezú naši reprezentanti čo najviac,“ dodal Ivan Husár.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články