Policajná razia „Trávnikár“: Vyšetrovateľ obvinili konateľov z daňových podvodov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Pri policajnej razii zadržali trnavskí policajti s pracovníkmi Kriminálneho úradu Finančnej správy až 6 osôb, vykonali 7 domových prehliadok a súčasne 5 prehliadok iných priestorov.

Rozsiahla akcia s krycím názvom Trávnikár bola na podnet a v úzkej spolupráci policajtov Odboru kriminálnej polície KR PZ Trnava s Kriminálnym úradom Finančnej správy.

Akciu spoločne pripravovali niekoľko mesiacov a na základe operatívnych informácií vykonali v pondelok, 19. 7. v skorých ranných hodinách vstupy do obydlí a iných priestorov. Policajné tímy operovali v rovnakom čase na území Trnavského, Trenčianskeho a Bratislavského kraja.

Počas akcie skončilo v putách 6 mužov vo veku od 35 až 50 rokov. Prevažnej väčšine išlo o konateľov firiem alebo o osoby, ktoré konali v mene spoločností. Formou organizovanej skupiny mali spoločne, najmenej od roku 2017 až doposiaľ, vyvíjať podozrivé finančné transakcie, ktoré ich mali zvýhodňovať rôznym spôsobom na daniach a to napr. predstieraním rôznych fiktívnych operácií, vystavovaním faktúr za nezrealizované služby, pričom si v zdaňovacom období uplatnili cez daňový úrad nadmerný odpočet DPH. Policajtom sa počas akcie podarilo zaistiť účtovné doklady, výpočtovú techniku a hotovosť vo výške 250 tis. eur, ktoré ich usvedčujú z páchanej trestnej činnosti.

Na základe dôkazov vyšetrovateľ vzniesol obvinenie 2 osobám za zločin daňového podvodu, ktorý spáchali formou organizovanej skupiny, 1 osobe za zločin daňového podvodu spáchaný formou organizovanej skupiny a zločinu skrátenie dane a poistného, 2 osobám za zločin skrátenia dane a poistného, 2 osobám za zločin skrátenie dane a poistného a prečin daňového podvodu.

Z dôvodu obavy, že by mohli štyria z nich pokračovať v trestnej činnosti, vyšetrovateľ podal prokurátorovi návrh, aby boli osoby stíhané väzobne. Okresný súd Trnava vzal jedného z obvinených do väzby a troch obvinených prepustil. Prokurátor podal voči rozhodnutiu súdu sťažnosť. Slovenskej republike mali spôsobiť škody za takmer 160 tis. Eur. V zmysle zákona môže hroziť osobám strata slobody až na 12 rokov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. To sa vo firmách nevykonávali kontroly? My sme mávali kontroly každé dva roky. Novinári už ani iné písať nemusia, lebo sú zavalení takýmito kauzami. A vôbec. Nájde sa v našej republike nejaký podnikateľ, alebo firma, v ktorej by neboli finančné, alebo iné podvody? Asi ťažko.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články