S. Síthová: Pripravujeme súbor opatrení, aby sme minimalizovali opakovanie ročníka

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MŠVVŠ SR |MM|  Konkrétne riešenia a minimalizácia opakovania ročníka. To je hlavným cieľom nového balíka opatrení z dielne Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorý bude predstavený koncom augusta. Pôjde o vôbec prvú koncepciu, ktorá bude riešiť zabránenie opakovaniu ročníka. Jej realizácii bude predchádzať diskusia s odborníkmi z praxe aj inými rezortmi. Prvé rokovanie iniciovala štátna tajomníčka ministerstva školstva Svetlana Síthová, ktorá o tejto téme diskutovala so štátnou tajomníčkou rezortu práce Soňou Gáborčákovou.

 

Rezort školstva pracuje na systémových krokoch, ktoré nebudú len jednorazovým riešením, ako napríklad plošný zákaz opakovania ročníka. Je v záujme žiaka, aby si dostatočne osvojil potrebné vedomosti a zručnosti, na ktorých môže stavať v nasledujúcom vzdelávaní či v praktickom živote.

Ministerstvo školstva túto problematiku aktívne rieši a pripravuje súbor opatrení, ktoré by minimalizovali opakovanie ročníka. Jedným z nich bude samostatný projekt na doučovanie tých žiakov, ktorí to najviac potrebujú. Posilnené budú aj podporné profesie v školách. Doteraz bolo na asistentov a inkluzívne tímy vyčlenených 174,5 miliónov eur zo zdrojov EÚ. Prevencia predčasného ukončenia školskej dochádzky sa nachádza aj v Pláne obnovy, na ktorú spolu s ostatnými oblasťami bolo vyčlenených 210 miliónov eur. „Podporné tímy v školách musíme posilniť tak, aby sme dokázali pozerať sa na každé jedno dieťa bez rozdielu tak, aby sme vnímali jeho individuálne potreby,“ zdôraznila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová.

Problematika prepadávania má však okrem vzdelanostnej oblasti presah aj do sociálnej. „Opakovanie ročníka sa netýka len samotného vzdelávania, ale aj toho, či má dieťa vhodné sociálne podmienky, ktoré by ho posúvali vpred,“ doplnila Síthová. Aj preto ministerstvo školstva iniciovalo rokovanie so štátnou tajomníčkou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Soňou Gáborčákovou. Oslovené budú aj Ministerstvo vnútra SR, Ministerstvo zdravotníctva SR a Úrad splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity. Koncom týždňa je naplánované stretnutie s riaditeľmi základných škôl, špeciálnymi, sociálnymi pedagógmi a ďalšími aktérmi.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články