Reakcia prezidenta PZ, Petra Kovaříka na medializované informácie o pripravovaných úkonoch ÚIS MV SR vo vzťahu k pracovníkom NAKA

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezident PZ, Peter Kovařík:

„Ako prezidentovi Policajného zboru mi neprináleží komentovať medializované procesné kroky ÚIS MV SR. Nepoznám spis a neviem náležite vyhodnotiť ich opodstatnenosť. Chcem však upozorniť na fakt, že situácia sa začína vyhrocovať a naberať nebezpečný smer. Niekto sa snaží cez média zastrašovať vyšetrovateľov NAKA a vyvolať v nich neistotu. Takýmto štýlom sa pravdy nikdy nedopátrame. Od začiatku vravím aké je dôležité preverenie informácii SIS prostredníctvom ÚIS MV SR. Tak ako vyšetrovateľ ÚIS MV SR potrebuje pokoj a podmienky na svoju prácu, tak ich potrebujú aj vyšetrovatelia NAKA. Nech tieto konšpirácie o vojne v polícii splieta ktokoľvek, jasne je, že mu nejde o pravdu.

Stojím za vyšetrovateľmi NAKA a chcem, aby vyšetrovateľ ÚIS MV SR vedel, že urobím všetko, aby sa vec raz a navždy vysvetlila. Verím, že vyšetrovateľom NAKA ide o to isté a nemajú problém ísť vypovedať pred vyšetrovateľa ÚIS MV SR.

Zároveň ale apelujem na procesnú čistotu postupuj vyšetrovateľov inšpekcie a vyjasnenie všetkých pochybností o ich nezaujatosti.“

 

zdroj: Prezídium PZ SR

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Nejak tomu prestavam rozumiet. Kto dozoruje pripravne konanie, je to prokuratura alebo inspekcia ministerstva vnutra? Inspekcia totiz nie je v trestnom poriadku vedena ako OCTK a je “iba” sucastou MVSR. Na zaklade coho ma UISMV vysetrovat prokuratorov? Ich postavenie v pripravnom konani je jasne definovane v zakone a ustave. Ako moze zlozka policie prekracovat zakon a ustavu?

  2. Kováčik,Kováčik,NAKA má mať rozviazanie ruky,ale Inšpekcia nie.?Zastrašovanie? Celá tá špeciálna prokuratúra je úplná zbytočná,a nikde na svete ju nemajú,len na Slovensku.

  3. Anonym 20. júla 2021, 16:34 – KovaČik je uplne ina postavicka.
    Kde je pisane, ze Naka ma mat rozviazane ruky a inspekcia nie?
    A kde bola inspekcia, ked az Naka zacala vysetrovat korupciu na najvyssich spickach policie?

  4. No a okrem toho inšpekcia niečo našla,lebo boli obvinení 3.kajucnici z krivého obvinenia a z falošnej nepravdivej výpovedi.A tak sa to všetko zrúti ako domček z karát.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články