Dunaj začína kulminovať

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Aktuálna výška hladiny Dunaja /o 15:00/ v Devíne je 681 cm, v Bratislave 725 cm (obe vodomerné stanice v 1. SPA). Pretrváva spätné vzdutie Moravy, v Devínskej Novej Vsi hladina naďalej pozvoľna stúpa, aktuálne dosahuje výšku 546 cm (1. SPA).

V rámci objemu prietoku predstavuje súčasný stav z hľadiska pravdepodobnosti výskytu dvojročnú vodu. Kulmináciu v hornej časti slovenského úseku Dunaja očakávame dnes podvečer: v stanici Devín o 17.00 pri vodnom stave približne 685 cm, v Bratislave by kulminácia mala nastať o hodinu neskôr a hladina by mala dosiahnuť výšku 735 cm. V strednej časti toku očakávame kulmináciu vo večerných hodinách, v dolnej časti toku v priebehu utorka.

Na ostatných slovenských tokoch je situácia pokojná a prevláda ustálenosť vodných hladín. Pri výskyte lokálnych intenzívnych búrok je možný prechodný vzostup vodných hladín (hlavne na juhu stredného a východného Slovenska), ako aj prípadný výskyt povodňových javov mimo vodných tokov.

Situáciu sledujeme a priebežne aktualizujeme na našich stránkach, kde je možné nájsť údaje o aktuálnych vodných stavoch a platných výstrahách. [MH]

 

zdroj: shmu

 

- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články