Denné centrum pre seniorov obnovilo po roku svoju činnosť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Denné centrum pre seniorov sa nachádza na Jesenského ulici a je miestom, kde sa pravidelne stretávajú dôchodcovia z nášho mesta. Pod vedením Jozefa Valábka centrum organizuje pre členov zaujímavé kultúrne podujatia, zájazdy, prednášky či športové hry.

Pred rokom bolo mesto z dôvodu pandémie nútené centrum zatvoriť. Všetkým seniorom to bolo ľúto, nakoľko boli naučení žiť spoločenským životom. Dlhé mesiace sa nemohli stretávať a aktívne tráviť voľný čas. Nateraz sa ale zdá, že zlé časy pominuli a tak sa činnosť klubu v nedeľu 18. júla opäť obnovila. A seniori začali pekne zrezka – tanečnou rehabilitáciou.

Úvodné slovo mal vedúci DC Jozef Valábek, ktorý všetkých srdečne privítal a vyjadril presvedčenie, že sa podobná situácia aká tu vládla počas uplynulého obdobia viac nezopakuje. K mikrofónu sa následne postavila skupina Naši, ktorá hrala piesne do tanca i do spevu. Seniori sa zabávali a rozprávali si medzi sebou všetky novinky, ktoré behom roka zažili.

Už v najbližšom období je pre členov centra pripravená súťaž v bowlingu, petangu či šipkách. V prípade dostatočného počtu záujemcov čakajú seniorov zájazdy, spoločné kúpanie, návšteva koncertov či pripomenutie Slovenského národného povstania. O plánované podujatia mnohí už teraz s potešením prejavili záujem.

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -