Benefičný koncert na podporu obnovy kamenného portálu Seredského kaštieľa

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Občianske združenie Vodný hrad a Mestské múzeum v Seredi zorganizovali na piatok 16. júla benefičný koncert, ktorého výťažok bude použitý na obnovu renesančného portálu kaštieľa v Seredi.

Na pódiu vystúpili speváčka Petra Sabová, klavíristka Daniela Belancová a Galantské saxofónové kvarteto. Podujatie sa konalo v priestoroch múzejnej záhrady a návštevníci prispeli do zbierky nielen zakúpením vstupenky ale aj dobrovoľnou finančnou čiastkou. Keďže sa jednalo o benefičný koncert, účinkujúci vystúpili bez nároku na honorár.

Predseda OZ Vodný hrad Rastislav Petrovič a podpredsedníčka Martina Hilkovičová oboznámili obecenstvo s cieľom zbierky, ktorá bola pod názvom Otvárame hradnú bránu vyhlásená ešte v roku 2019. Prispieť do nej mohli občania dvoma spôsobmi a to prevodom na účet alebo v hotovosti do pokladničiek. Cieľová rozpočtovaná suma na obnovu kamenného portálu kaštieľa v Seredi je 17 686 eur. Platnosť zbierky končí 21. júla 2021.

Renesančný portál bol súčasťou tretej hradnej brány Šintavského hradu – seredského kaštieľa. Postavený bol po roku 1600 počas rozsiahlej prestavby hradu na protitureckú bastiónovú pevnosť, realizovanú grófom Stanislavom Thurzom a jeho manželkou, grófkou Annou Rozinou Listiusovou.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články