Stanovisko gen. Jany Maškarovej k výpovediam Makóa a Beňu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Stanovisko 1.viceprezidentky Policajného zboru, gen. Jany Maškarovej v súvislosti s viacerými dotazmi novinárov na svedectvá spolupracujúceho obvineného Ľudovíta Makóa a už právoplatne odsúdeného Borisa Beňu:

 

Zodpovedne uvádzam, že v súvislosti s trestnou vecou prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu, som Borisovi Beňovi neposkytla absolútne žiadne informácie. Ohradzujem sa voči týmto nepravdivým tvrdeniam. Všetky okolnosti súvisiace s osobou Borisa Beňu som uviedla vyšetrovateľovi Úradu inšpekčnej služby MV SR za prítomnosti prokurátorky Generálnej prokuratúry.  Keďže prípravné konanie je neverejné, o podrobnostiach hovoriť nemôžem, aby som nemarila vyšetrovanie.

Tvrdenia Ľudovíta Makoá voči mojej osobe sa nezakladajú na pravde. Námestník SIS Beňa sa podľa Makoóvej výpovede mal zaujímať o konkrétny prípad polície a ja som ho mala odkázať na riaditeľa Slovenskej informačnej služby? Na jeho nadriadeného? Výpoveď Ľudovíta Makóa sa vymyká akejkoľvek logickej úvahe a má jediný účel, moju diskreditáciu ako pomstu za to, že som bola ja vymenovaná do funkcie 1.viceprezidenta PZ a nie on, o čo mal veľký záujem.

Ešte raz zdôrazňujem, že v súvislosti s trestnou vecou prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu som Borisovi Beňovi neposkytla žiadne informácie o ITP a ani som ich nemala.

O skutočnostiach, týkajúcich sa predmetnej veci, ktoré som uviedla vyšetrovateľovi do výsluchu, som povedala aj prezidentovi Petrovi Kovaříkovi.“ 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -