Stanovisko gen. Jany Maškarovej k výpovediam Makóa a Beňu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Stanovisko 1.viceprezidentky Policajného zboru, gen. Jany Maškarovej v súvislosti s viacerými dotazmi novinárov na svedectvá spolupracujúceho obvineného Ľudovíta Makóa a už právoplatne odsúdeného Borisa Beňu:

 

Zodpovedne uvádzam, že v súvislosti s trestnou vecou prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu, som Borisovi Beňovi neposkytla absolútne žiadne informácie. Ohradzujem sa voči týmto nepravdivým tvrdeniam. Všetky okolnosti súvisiace s osobou Borisa Beňu som uviedla vyšetrovateľovi Úradu inšpekčnej služby MV SR za prítomnosti prokurátorky Generálnej prokuratúry.  Keďže prípravné konanie je neverejné, o podrobnostiach hovoriť nemôžem, aby som nemarila vyšetrovanie.

Tvrdenia Ľudovíta Makoá voči mojej osobe sa nezakladajú na pravde. Námestník SIS Beňa sa podľa Makoóvej výpovede mal zaujímať o konkrétny prípad polície a ja som ho mala odkázať na riaditeľa Slovenskej informačnej služby? Na jeho nadriadeného? Výpoveď Ľudovíta Makóa sa vymyká akejkoľvek logickej úvahe a má jediný účel, moju diskreditáciu ako pomstu za to, že som bola ja vymenovaná do funkcie 1.viceprezidenta PZ a nie on, o čo mal veľký záujem.

Ešte raz zdôrazňujem, že v súvislosti s trestnou vecou prípravy úkladnej vraždy vyšetrovateľa Jána Čurillu som Borisovi Beňovi neposkytla žiadne informácie o ITP a ani som ich nemala.

O skutočnostiach, týkajúcich sa predmetnej veci, ktoré som uviedla vyšetrovateľovi do výsluchu, som povedala aj prezidentovi Petrovi Kovaříkovi.“ 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články