Šintavan v televízii diskutoval o filme natočenom podľa jeho knihy

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ak sledujete verejnoprávnu televíziu  RTVS 2, určite ste neprehliadli diskusnú reláciu  Do kríža, v ktorej  pred dvomi týždňami bol témou  film  Služobníci. Tí, ktorí diskusnú reláciu predsa len premeškali, ju nájdu v archíve tu:

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/15289/278115#14

Do diskusie bol pozvaný aj Šintavan, historik  Ján Šimulčík, ktorý doteraz vydal 9 kníh.  Málokto však vie, že film Služobníci bol natočený aj podľa Šimulčíkovej knihy Zápas o svedomie. O tomto informovala aj tlačová agentúra Slovenskej republiky  TASR na svojom portáli  Teraz.sk:https://www.teraz.sk/slovensko/tvorcovia-sluzobnikov-vychadzali-aj-z/513214-clanok.html

Film je určený pre náročného diváka hľadajúceho hlboké myšlienky a postoje. To, že sa nejedná o hocijaký film dokladujú aj doteraz získané medzinárodné ocenenia:

https://www.cinemaview.sk/spravy/sluzobnici-putuju-po-svete-a-ziskavaju-ocenenia/

Na pozretie zaujímavého  filmu nie je nikdy neskoro a práve pre Šintavanov by to malo byť určitou samozrejmosťou. Koľko obyvateľov obce vydalo desiatku kníh a podľa nich filmári  robia celovečerné filmy?

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Treba napísať niečo o špinavostiach ktoré za 2000 rokov napáchala katolícka cirkev.

 2. Milan to sa už v súčasnosti nenosí. To keby sa dalo na papier, to by bola bomba!

 3. a co tak napisat co dobre za 2000 rokov urobila cirkev este len to by bola bomba

 4. Aj katolicka cirkev nepochybne v danej dobe konala z dnesneho pohladu neakceptovatelne. Surovost, hlupost a zlobu cirkvi na vlastnej kozi pocitili najvacsi myslitelia a vedci, ako aj pre cirkev nepohodlni ludia. Je potrebne pisat pravdu ako o minulosti, tak sucasnosti.

  Ano, aj teraz niektori cirkevni hodnostari nevhodne a dokonca neprijatelne zasahuju do veci mimo cirkev a snazia sa svoju autoritu u veriacich ludi de facto zneuzit pre ciele mimo cirkev. To povazujem za neprijatelne a odsudenia hodne.

  Na druhej strane, ale cirkev a Katolicka charita pomaha tam, kde zlyhava stat a ostatni ludia. Skutocne, ani len netusime, co vsetko dobre obetavi ludia pod hlavickou charity pre mnoho ludi robia.

  Na vsetko je potrebne pozerat sa bez zbytocnych emocii a zaujatosti proti cirkvi.

  Podotykam, ze pisem ako clovek, ktory nie je veriaci, no poznam vela rozumnych a vzdelanych ludi, o ktorych pomoci ostatnym verejnost ani len netusi.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -