Dopravné značky sú zmenené ! Nejde len o zmenu grafiky ale aj významu

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Staré zostávajú, no nové dopravné značky sa postupne zavádzajú do praxe.

Novela zákona o cestnej premávke, ktorá je v praxi od apríla minulého roka. Postupne tak z našich ciest zmiznú niektoré označenia a budú nahradené novými. Postupne preto, lebo nie je možné vymeniť plošne všetky naraz.
Plynúť bude približne dvojročné prechodné obdobie, počas ktorého by mali byť pôvodné dopravné značky vymenené za nové.

ZMENY V STATICKEJ DOPRAVE

▪️ Zákaz zastavenia, státia a parkovanie▪️
Na najnovších dopravných značkách sa totiž šípky vyznačujúce územnú platnosť presunuli priamo do hlavného značenia.

- Inzercia -

▪️Výstražný kríž ▪️
Značka označuje priecestie. Ak je na značke v strede kríža vyobrazený symbol blesku, značka tiež informuje o tom, že dráha je elektrifikovaná a v jej priestore je vysoké napätie.Ak z priestorových dôvodov nie je vhodné výstražný kríž umiestniť zvisle, umiestni sa vodorovne.

Postupne zverejníme aj ďalšie dopravné značky, s ktorými sa už stretávate na cestách.

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯
  1. Na KR PZ si mohli dať trochu viac námahy, nespomínať novelu zákona o cestnej premávke, ale radšej vyhlášku MV SR č. 30/2020 Z. z. o dopravnom značení. Odborníci jak za korunu p..a.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články