Budú v Seredi očkovať proti Covid 19 aj všeobecní lekári a lekári pre deti a dorast?

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Už niekoľko dní majú ambulancie všeobecných lekárov pre dospelých a všeobecných lekárov pre deti a dorast možnosť zapojiť sa do očkovacieho procesu proti ochoreniu COVID 19. Ministerstvo zdravotníctva SR chce týmto krokom dosiahnuť, aby bolo očkovanie čo najdostupnejšie a najjednoduchšie pre všetky vekové kategórie občanov.

Očkovať sa tak môžu už aj tí, ktorí sa doteraz nemohli, nechceli alebo mali obavy ísť do vakcinačného centra. Všeobecní lekári totiž často zastávajú úlohu tzv. rodinných lekárov, ku ktorým majú ľudia bližší vzťah a dôveru.

Ako rezort zdravotníctva uvádza očkovanie v ambulanciách bude prebiehať štandardným spôsobom. Rozdiel oproti vakcinačnému centru bude v tom, že celý proces od objednania na očkovanie, cez realizáciu, až po záznam do systémov, vykoná ambulancia. Objednávanie vakcín a ich distribúcia budú zabezpečené v spolupráci s lekárňami, ktorých je v súčasnosti zapojených do distribučného procesu už 704. Potrebné je, aby sa všeobecný lekár pre dospelých a všeobecný lekár pre deti a dorast, prihlásil a uzatvoril zmluvu s Ministerstvom zdravotníctva.

Zo strany obyvateľov Serede pribúdali otázky či aj v našom meste budú všeobecní lekári a lekári pre deti a dorast očkovať proti ochoreniu Covid 19. Zatiaľ túto možnosť záujemcovia o očkovanie zo strany obvodných lekárov ale mať nebudú. Včera nám našu informáciu potvrdila aj riaditeľka polikliniky Procare Sereď Kornélia Horváthová: „Naša poliklinika má vlastné vakcinačné centrum, prostredníctvom ktorého zabezpečujeme všetkým obyvateľom Serede očkovanie proti Covid 19.“ Vakcinačné centrum sa nachádza v budove polikliniky, na poschodí vpravo od hlavného vchodu.

zdroj: Min.zdravotníctva SR

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články