Požiar obilia počas žatevných prác vo Veľkých Úľanoch likvidovali aj seredskí hasiči

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR HaZZ Trnava |MM|  Dňa 4. júla 2021 bol v popoludňajších hodinách na tiesňovú linku nahlásený požiar obilia v obci Veľké Úľany – miestna časť Lenčehel, okres Galanta.

Požiar vznikol pri žatevných prácach. Na likvidácií sa podieľali hasiči z hasičskej stanice Galanta, Sereď a Dunajská Streda. K súčinnosti boli prizvané aj dobrovoľné hasičské zbory obce Veľké Úľany, Hubice a Tomášikovo. Požiar zasiahol plochu približne 12 hektárov. Na mieste udalosti zasahovalo 12 profesionálnych hasičov s piatimi hasičskými technikami.

Po príchode na miesto bolo zistené, že obilný kombajn nebol požiarom zasiahnutý a bol umiestnený mimo parcely s obilím. Požiar sa šíril i v priľahlom lesnom poraste popri zasiahnutej poľnohospodárskej ploche. Na likvidačné práce boli použité štyri hasičské cisterny s tromi kropiacimi lištami a jednou lafetovou prúdnicou. Po úplnom uhasení sa na požiarovisko dostavil traktor s diskovým podmietačom, ktorý ho celý prediskoval. Škoda na majetku bola stanovená na hodnotu 13 000€. Svojou prácou sa hasičom podarilo uchrániť majetok v hodnote 40 000€.

 

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články