Obrazy s vyplavenými domami nie sú na Slovensku nič nové, rok čo rok vidíme nahnevaných, alebo nešťastných ľudí, ako sa boria so zátopami, alebo s bahnom.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Nešťastia nás stíhajú aj v dňoch akým je ten dnešný, tzn. v dňoch štátnych sviatkov. Obrazy s vyplavenými domami nie sú na Slovensku nič nové, rok čo rok vidíme nahnevaných, alebo nešťastných ľudí, ako sa boria so zátopami, alebo s bahnom. Zdá sa, akoby to tak muselo byť, ale nemusí.
Niet pochýb, že na tom, že u nás sa aj vcelku bežné búrky menia na prívalové dažde. A tom u sa dá zabrániť rozumným hospodárením v krajine. Podľa odborníkov má na zátopách podiel viacero faktorov, ale tie, čo vie človek ľahko ovplyvniť sú tieto tri:
1 . Strata vodozádržnej schopnosti lesa v súvislosti s intenzifikáciou ťažby drevnej hmoty. Lesné hospodárenie ale nereaguje na záplavy a nemení intezitu ťažby.
2. Priveľa a zle naprojektovaných lesníckych ciest. Ale ani pri očividnom súvise záplav a zle naprojektovaných lesných ciest sa náprava nerobí.
3. Povoľovanie výstavby v územiach, ktoré sú zátopové. Toto ani netreba komentovať. Živel ľudia nepresvedčia, raz za čas udrie. Tu je riešením len rozumný urbanizmus dedín v podhorských oblastiach.
Zdroj: FB
- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Predchádzajúci článokKoncert Nedvědovcov v Seredi
Ďalší článokDetská P-T-S

Ďalšie články