Obrazy s vyplavenými domami nie sú na Slovensku nič nové, rok čo rok vidíme nahnevaných, alebo nešťastných ľudí, ako sa boria so zátopami, alebo s bahnom.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
Nešťastia nás stíhajú aj v dňoch akým je ten dnešný, tzn. v dňoch štátnych sviatkov. Obrazy s vyplavenými domami nie sú na Slovensku nič nové, rok čo rok vidíme nahnevaných, alebo nešťastných ľudí, ako sa boria so zátopami, alebo s bahnom. Zdá sa, akoby to tak muselo byť, ale nemusí.
Niet pochýb, že na tom, že u nás sa aj vcelku bežné búrky menia na prívalové dažde. A tom u sa dá zabrániť rozumným hospodárením v krajine. Podľa odborníkov má na zátopách podiel viacero faktorov, ale tie, čo vie človek ľahko ovplyvniť sú tieto tri:
1 . Strata vodozádržnej schopnosti lesa v súvislosti s intenzifikáciou ťažby drevnej hmoty. Lesné hospodárenie ale nereaguje na záplavy a nemení intezitu ťažby.
2. Priveľa a zle naprojektovaných lesníckych ciest. Ale ani pri očividnom súvise záplav a zle naprojektovaných lesných ciest sa náprava nerobí.
3. Povoľovanie výstavby v územiach, ktoré sú zátopové. Toto ani netreba komentovať. Živel ľudia nepresvedčia, raz za čas udrie. Tu je riešením len rozumný urbanizmus dedín v podhorských oblastiach.
Zdroj: FB
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

Predchádzajúci článokKoncert Nedvědovcov v Seredi
Ďalší článokDetská P-T-S
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články