TTSK ponúkol pomoc susednému Juhomoravskému kraju, ktorý zasiahla ničivá smršť

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|   V piatok 25. júna 2021 trnavský župan Jozef Viskupič vyjadril hajtmanovi Janovi Grolichovi sústrasť. Zároveň Juhomoravskému kraju ponúkol pomoc pri riešení následkov štvrtkovej ničivej smršte.

„Juhomoravský kraj je našim najbližším partnerským regiónom, a to nielen geograficky, ale aj čo sa týka intenzity cezhraničnej spolupráce. Preto ma veľmi zasiahla správa o ničivej smršti, ktorá sa prehnala břeclavským a hodonínskym okresom. Žiaľ si vyžiadala aj obete, zranených a obrovské materiálne škody. Hejtmanovi Grolichovi som ponúkol pomoc pri zvládaní tejto mimoriadnej situácie. Trnavská župa je pripravená poskytnúť krátkodobé (2 až 3 mesiace) aj dlhodobé (rok) ubytovanie. Vieme uvoľniť aj niekoľko miest v našich zariadeniach sociálnych služieb. Naša správa a údržba ciest je podobne pripravená pomôcť pri odstraňovaní škôd v mestách a obciach a pri sprejazdňovaní a čistení komunikácií,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa aktuálne čaká na reakciu na ponuku, ktorou by sa mal zaoberať krízový štáb Juhomoravského kraja v popoludňajších hodinách.

O pomoci susednému kraju budú diskutovať aj poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom pondelňajšom rokovaní.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na socálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -

Ďalšie články