Krajskí poslanci budú schvaľovať záverečný účet za minulý rok

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|   Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja budú rokovať ešte pred letnými prázdninami. Stretnú sa netradične v pondelok, a to 28. júna 2021 o 13:00. Medzi hlavné body programu patrí záverečný účet kraja za minulý rok, v ktorom župa hospodárila s prebytkom.

 

„Naše hospodárenie v roku 2020 významne ovplyvnila kríza vyvolaná pandémiou ochorenia COVID-19. Jej vplyv je citeľný predovšetkým vo výpadku daňových príjmoch, ktoré tvoria podstatnú časť príjmov kraja. Teším sa, že po revízii prognóz v druhej polovici minulého roka sa nám podarilo zachovať tempo investícií a rozvoja kraja. Pokračujeme v ňom aj tento rok,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Ďalšími finančnými bodmi rokovania bude úprava zásad rozpočtového hospodárenia kraja a spolufinancovanie eurofondových projektov.

 

„V širšom kontexte sme sa pozreli na všetky úvery, ktoré kraj v minulosti prijal a momentálne ich spláca. Vzhľadom na nízke úrokové sadzby na trhu sme prehodnotili ich výhodnosť. Na základe výsledkov našej analýzy sme sa rozhodli refinancovať jeden z komerčných úverov z minulosti. Výrazne klesne ročná úroková sadzba, pričom celková úspora bude predstavovať takmer 600-tisíc eur,“ avizoval jeden z bodov rokovania župan Viskupič.

 

Program rokovania a materiály sú zverejnené na https://osam.trnava-vuc.sk/#sk/view-zastupitelstvo-zasadnutia/2017-2022. Online prenos rokovania bude k dispozícii na profiloch trnavskej župy na Facebook-u a YouTube, ako aj na www.zastupitelstvo.sk.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články

- Inzercia -