Profesor Pavol Mešťan si prevzal ocenenie ČESTNÝ OBČAN MESTA SEREĎ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Seredi na rokovaní v novembri 2020 schválili udeliť ocenenie ČESTNÝ OBČAN MESTA SEREĎ Prof. PhDr. Pavlovi Mešťanovi, DrSc., za vynikajúce zásluhy v akvizícii a prezentácii múzejných zbierkových predmetov a publikačných výstupoch ako aj za autorstvo a realizáciu Múzea holokaustu v Seredi. Podľ vedúcej Organizačného oddelenia na MsÚ Silvii Adamčíkovej došlo vzhľadom k epidemiologickým opatreniam k osobnému odovzdaniu ocenenia až v júni tohto roku. Pavol Mešťan si z rúk primátora Martina Tomčányiho prevzal plaketu, finančný dar ale aj kyticu kvetov ako znak úcty a uznania.

Profesor Pavol Mešťan je zakladateľom a dlhoročným bývalým riaditeľom Múzea židovskej kultúry v Bratislave a zároveň námestníkom generálneho riaditeľa SNM pre Úsek múzeí národnostných menšín. Je autorom a realizátorom myšlienky pietneho využitia bývalého areálu pracovného a koncentračného tábora v Seredi. Pod jeho vedením bolo zrenovovaných šesť pôvodných barakov. V štyroch je umiestnená stála expozícia Múzea holokaustu a ďalšie sú určené na sprievodné aktivity pre návštevníkov a zázemie pre pracovníkov múzea. Profesor Mešťan je autorom mnohých publikácií. Je členom Vedeckej rady Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Vedeckej rady Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, členom medzinárodných komisií pre boj proti antisemitizmu Academic Response to Antisemitism and Racism in Europe v Londýne a Univerzity v Tel Avive, riešiteľom početných domácich i zahraničných vysokoškolských projektov. Zásluhou profesora Mešťana sa Mesto Sereď dostalo na svetovú mapu miest, ktoré si pripomínajú holokaust.

Ocenením CENA MESTA SEREĎ a ČESTNÝ OBČAN MESTA SEREĎ mesto každoročne vyjadruje svoje uznanie osobnostiam, ktorých mimoriadny prínos prispel k rozvoju mesta a k šíreniu jeho dobrého mena doma i v zahraničí prostredníctvom ocenení. Podať návrh na ocenenie jednotlivých občanov alebo kolektívov môže podať ktokoľvek počas celého roka.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články