Hrôzostrašný pohľad: Desiatky kráv sa otrávilo kontaminovanou vodou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Krajský vyšetrovateľ v Trenčíne už začal trestné stíhanie pre prečin zanedbanie starostlivosti o zviera…

Páchateľ mal ráno doviezť pitnú vodu hovädziemu dobytku, ktorý sa pásol na lúkach v k.ú. obce Bolešov. Napriek tomu, že v cisterne predtým viezol močovinu a túto mal len 1 krát opláchnuť, následne do nej nabral vodu z miestneho potoka.

Túto vodu mal následne naliať dobytku do napájadla. Dobytok túto vodu vypil, pričom v krátkom čase na to došlo k úhynu až 67 kusov hovädzieho dobytka. Poľnohospodárskemu družstvu Bolešov vznikla škoda predbežne vyčíslená na 90.000,- Eur.

Predmetom znaleckého skúmania v Skúšobnom laboratóriu Štátneho veterinárneho a potravinového ústavu v Dolnom Kubíne bude to, čo bolo príčinou takého úhynu.
Budú sa analyzovať vzorky vody, ktorú dobytok vypil a taktiež boli uhynutému dobytku odobraté vzorky krvi a tkaniva k ďalšiemu skúmaniu.

Vyšetrovanie v tejto veci naďalej pokračuje.

 

zdroj: Polícia SR

 

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. druzstvo patri managerovi j&t pre ktoreho skupuje pozemky a druzstva clovek ze serede. uz sa tu vela raz preberal. kmotrikovec.

  2. Neviem či sú ruské vakcíny hnoj,ja nie som pokusný králik a nenechal som si ani strkať špajdlu do nosa,tak neviem prečo by som si ako ovca nechal pichať do seba nejakú neoverenú gebuzinu

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články