Mojim cieľom je zvýšiť energetické využitie odpadu zo Slovenska. Vyčistíme si Slovensko!

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
už som ako minister podpisoval kde čo, ale tento podpis má mimoriadny rámec : vykonali sme ho za prítomnosti premiéra Hegera, na brehu priehrady Ružín , kde sme s vedením Zväzu výrobcov cementu podpísali memorandum o tom, že znížia dovoz zahraničného odpadu, ktorý až doteraz dominuje pri spaľovaní v slovenských cementárňach (80%). Mojim cieľom je zvýšiť energetické využitie odpadu zo Slovenska. Vyčistíme si Slovensko!
(Za našim chrbtom si pozornejší divák všimne, že spomínaný odpad sme mali rovno pod nohami)
Zdroj: FB
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
 1. S ľuďmi, ktorí nehanebne poškodzujú životné prostredie, podpisuje memorandá? Prosím vás neznížili by ste dovoz zahraničného odpadu..? Fíha. A čo tak im direktivne, z pozície moci zakázať dovážať bordel zo zahraničia a porušenie zákazu trestať likvidačnými pokutami a trestným stíhaním?

 2. Do Serede, dokonca na pozemok Mesta Sered prenajaty sukromnej firme, bol po dlhe mesiace nezakonne dovazany a skladovany plastovy odpad zo zahranicia.

  Primator mesta napriek systematickemu upozornovaniu poslancov, toto ifnoroval a nezakonnu cinnost inak aj v rozpore s najomnou zmluvou – toleroval !

  Na zaklade nahlasenia tohto konania na MZP, konala SIZP a nasledne bol pripad odstupeny envirokriminalke.

  Pripojite sa k trestnemu oznameniu? Ide o nase mesto, nase pozemky a teda o to, ake zivotne prostredie budeme mat tu.

  Dakujem za odpoved.

 3. A presne rovnako sa malo postupovať aj v prípade priehrady Ružín. Nie podpisovať memorandum.

 4. Tu niekto niečo tvrdí,a chce aby sme sa pridali k trestnému oznámeniu.To čo je!Keď ste si istý,a podali ste trestné oznámenie,to pre políciu úplne stačí,lebo o čo Vám ide.

 5. Ja len že, čakal som váš názor na zbytočné memorandum. Namiesto toho som z nejakého dôvodu vyzvaný na pripojenie sa k trestnému oznámeniu v prípade sereďskej skládky. Nuž minuli sme sa v téme. O moju zodpovednosť totiž nejde. Či podá TO jeden alebo sto ľudí, polícia koná ex offo rovnako. Nepočul som o prípade, kedy viac podpisov pod trestným oznámením vyhecuje políciu k lepšiemu výkonu. Takže váš názor na zmienené memorandum?

 6. Anonym 20. júna 2021, 22:32 – zasadne neriesim svetovy mier, vojnu v Syrii, neriesim spory RF a USA, ale opacne. Snazim sa rieist to, co viem ovplyvnit.

  Preto som poukazal na problem nasho mesta a preto som trosku dufal, ze je viac ludi ochotnych okrem anonymneho klepkania do klavesnice pocitaca aj postavit sa za pravo otvorene, osobne a pod svojim menom.

  Likvidaciu nasich odpadov uprednostnenu pred likvidaciou odpadov zo zahranicia povazujem za rozumny krok.

 7. P. Budaj sľúbil zavozenie luženca zeminou z blízkeho cukrovaru! Žiaľ ostalo to len pri sľuboch…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články