V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi 10-15 ročný trest odňatia slobody

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  Niekoľkomesačná práca policajtov Úradu inšpekčnej služby skončila nielen zadržaním podozrivého.

35-ročný policajt služobne zaradený v jedenej zo sekcií Ministerstva vnútra SR čelí obvineniu za spáchanie trestného činu, za preukázanie ktorého mu hrozí až 15 ročné väzenie.

Niekoľko týždňov príslušníci ÚIS dokumentovali a zbierali dôkazy v prípade, ktorý zistili na základe vlastnej operatívno –pátracej činnosti. Až po dôslednom zadokumentovaní všetkých skutočností urobili v piatok 04.06.2021, na základe príkazu súdu niekoľko domových prehliadok, prehliadok pozemkov a iných priestorov. Zároveň zadržali podozrivého príslušníka Policajného zboru.

Výsledkom prehliadok bolo zaistenie viac ako 150 kusov ružových tabliet a takmer 60 g zelenej sušiny. Medzi zaistenými vecami bola aj digitálna váha, plastové vrecká,  predmety slúžiace na konzumáciu drog a niekoľko tisíc eur. Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho útvaru PZ ide  v jednom prípade o minimálne 120 bežných jednotlivých dávok marihuany a minimálne o 151 jednotlivých dávok drogy známej ako extáza.

Zadržaný policajt sa k trestnej činnosti, ktorej sa mal venovať dva až tri roky priznal. Podľa zabezpečených dôkazov, ako aj desiatky výsluchov mal drogy nakupovať a následne predávať úzkemu okruhu priateľov a známych, prevažne v obci nitrianskeho okresu. Sám mal byť len príležitostným užívateľom.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby 35-ročného Tomáša obvinil z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo  prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi. Obvinený je na základe rozhodnutia Okresného súdu Nitra stíhaný väzobne. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému policajtovi 10-15 ročný trest odňatia slobody.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
 1. Neskutocna absencia moralky a uplna strata pudu sebazachovy, ked policajt pracujuci na ministerstve sam tri roky pacha trestnu cinnost.

  Vidim, kam az ludia klesaju, ked chyba respekt pred zakonom a autoritami.

  Je potrebne uvedomit si, ze vinu na tomto stave nesu aj samotni politici, ktori svojim pomylenym a lahkovaznym konanim relativizuju povinnosti dodrziavat zakony a tak niet ani normalnych vzorov, na ktorych by spolocnost mohla stavat.

 2. Matovič plagiátor vzor pre každého študenta a každého občana …
  A dnes minister financií…

 3. Keď niekto ublilži policajtovi je to útok na verejného činiteľa a trest je prísny! Ak to je však naopak verejný činiteľ pácha trestnú činnosť bude ten trest tiež prísny?

 4. Dobre mu tak chujovi. Bez sociálnych vymožeností, s trestom na krku. Len tak ďalej.

 5. Je tam slovo “hrozí” skúsim to vysvetliť aj teliatku! Hrozí znamená najviac, možno, asi, čiže je to neurčite aj našej elite hrozilo 25 a niektorý majú 8 takže prosím šup šup do hajan a doštudovať význam slovných spojení…

 6. Ty teliatko a co som napisal ze hrozi nie?pred tym ako budes chciet byt nabuduce mudry si precitaj na co odpovedas 🤦‍♂️🤣

 7. Čiže tým je to spravodlivé podla teba? Si teleso okolo ktorého sa točia všetky dezinformácie a ty nechtiac nasávaš

 8. Teba musia mat ludia v okoli strasne radi, mudry chudak co si mysli ze vsetko vie, vsade bol a ostatny su teleso🤦‍♂️lutujem ta chlapce alebo pane..ci je to spravodlive neviem povedat ale taky je zakon, tolko mu hrozi a ja si myslim ako Policajt dostane maximum co sa bude dat, to sa posudzuje podla viacerych faktorov ale ved tebe to netreba hovorit ty to predsa vies 🤣🙋‍♂️

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články