Raňajky pre cyklistov

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Občianske združenie Mám rád cyklistiku pripravilo aj tento rok pre cyklistov v rámci celoslovenskej kampane Do práce na bicykli podujatie s názvom „Raňajky pre cyklistov“.

„Stalo sa každoročnou tradíciou, že pripravujeme pre všetkých okolo idúcich cyklistov chutné raňajky a občerstvenie. Vnímame to ako podporu aj poďakovanie za to, že využívajú svoje bicykle na pohyb po meste,“ povedal Erik Štefanek zo združenia a pokračuje: “Privítali a občerstvili sme takmer stovku cyklistov, idúcich do či z práce, na nákup alebo len tak, v rámci športovania. Zaznamenali sme tak rekordný počet účastníkov, čo nepochybne znamená rastúci záujem o cyklistiku v našom meste ako o zaujímavú a efektnú formu dopravy. Podujatím sme zároveň chceli podporiť aj národnú kampaň Do práce na bicykli, do ktorej je aj tento rok zapojené naše mesto s rekordnou účasťou až 105 cyklistov.
.

Raňajky boli podávané v blízkosti svetelnej križovatky vo štvrtok 17. júna v čase od 5:30 do 8:00 hodiny. Občerstvenie sa podávalo úplne zdarma. Stačilo si ráno vziať bicykel a spraviť si krátku zastávku pri stánku. Pripravené bolo čerstvé pečivo, ovocie, oblátky, sušienky, ovocné šťavy a minerálky.

Okrem raňajok boli cyklisti informovaní aj o dianí v Seredi v oblasti cyklistiky. Napríklad o plánovanej výstavbe cyklocesty naprieč mestom, výstavbe krytých stojísk na bicykle, alebo pokračovaní cyklotrasy smerom na Šulekovo.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články