Návšteva v školskej knižnici

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V utorok 15. júna prišiel k nám do školy pán Dr. Andreas Cernuska –  rodák zo Serede a žiak našej školy – ZŠ Jana Amosa Komenského, ktorý žije v Rakúsku a píše knihy pre deti a mládež. Neprišiel naprázdno, daroval školskej knižnici  kopec kníh z vlastnej tvorby.  Je to trilógia  s názvom Agu – 1 Tajomstvo starého zrkadla, 2 Boj o červený diamant a 3 Expedícia do mesta Baas. Keďže autor žije v Rakúsku, darované knihy sú v nemčine aj v slovenčine.

Deviatakom – nemčinárom, ktorí s ním besedovali porozprával veľa zaujímavých vecí: ako sa dostal k písaniu kníh, prečo píše knihy pre deti a mládež, čo ho inšpiruje k písaniu, ale aj ako sa  žije v Rakúsku a ako sám začínal v tejto krajine. Zdôraznil im hlavne, že je veľmi dôležité učiť sa v detstve cudzie jazyky, aby bol človek úspešný v dospelosti.

Beseda bola zaujímavá, deviataci si mohli precvičiť komunikáciu v nemeckom jazyku, ktorý na škole vyučujeme od 7. ročníka.   Nakoniec sme sa dohodli, že sa stretneme opäť v septembri a porozprávame sa o darovaných knihách, ktoré si dovtedy prečítame. Dúfame, že časť žiakov sa odhodlá prečítať ich  v nemčine.

Pozývam vás , milí žiaci do našej školskej knižnice, kde na vás čakajú nové  knihy plné napätia a fantázie od Dr. Andreasa Cernusku . Môžete si ich požičať a v septembri nám o nich niečo zaujímavé porozprávať.

Dr. Andreasovi Cernuskovi za dar srdečne ĎAKUJEME.

Mgr. H. Eliášová

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články