Slovenská republika poskytne Grécku v boji s nelegálnou migráciou finančnú pomoc

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MV SR |MM|  Minister vnútra SR Roman Mikulec privítal dnes (vo štvrtok 10. 6. 2021)  na pôde vládneho hotela Bôrik ministra Grécka pre migráciu a azyl Notisa Mitarachiho. Stretnutie sa uskutočnilo na žiadosť gréckej strany k otázkam ochrany vonkajších hraníc EÚ a boja proti nelegálnej migrácií. Súčasťou stretnutia bolo tiež podpísanie bilaterálnej dohody medzi Ministerstvom vnútra SR a Medzinárodnou organizáciou pre migráciu (IOM) o spoluúčasti Slovenskej republiky pri zmiernení následkov migrácie v Grécku.“ O pomoci Grécku v súčinnosti s Rakúskom rozhodla vláda svojím uznesením v marci 2021 v rámci záväzku tzv. flexibilnej solidarity. IOM pri podpise reprezentovala riaditeľka slovenskej kancelárie IOM Zuzana Vatráľová.

 

Počas pracovného obeda ministri a ich delegácie prediskutovali pozitíva a negatíva globálnej migrácie a zhodli sa na tom, že v oblasti nelegálnej migrácie je kľúčovou otázkou ochrana vonkajších hraníc Únie a posilnenie spolupráce s krajinami pôvodu iregulárnych migrantov. N. Mitarachi poďakoval za slovenskú pomoc pre utečenecké tábory a vysielaných policajtov v misiách agentúry Frontex.

 

„Pandémia dočasne zmenšila prílev nelegálnych migrantov do Európy, ale nezmenšila sa pozornosť, ktorú tejto problematike venujeme. Slovenská republika je v tejto oblasti suverénnym štátom, ktorý o svojej migračnej politike rozhoduje samostatne. Zároveň ale ponúkame pomocnú ruku tam, kde je to potrebné. Som preto úprimne rád a verím, že voči Grécku sme vyjadrili jasné gesto solidarity v podobe  podpísanej zmluvy na dnešnom stretnutí,“ povedal minister vnútra R. Mikulec.

 

Pomoc Slovenskej republiky pre Grécko má podobu finančného príspevku vo výške 1 milióna € pre zabezpečenie zdravotníckeho personálu, materiálu a techniky pre utečenecké tábory na jeho území. „Do budúcnosti si želám kvalitnú spoluprácu s Gréckom, ktoré môže vždy rátať so Slovenskou republikou ako s partnerom, ktorý v núdzi neuhýba,“ zdôraznil minister vnútra SR.

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. H.E. Roman o Tebe tu pisu viac ako o mne Kazdy den Ja Ja Ja Ja protestujem otestujem testujem jem Ja Ta zerem

  2. Zbytočne sa niektoré európske krajiny snažia bojovať s nelegálnou migráciou, keď potom niektoré európske inštitúcie kritizujú európske krajiny, že robia opatrenia, aby sa do Európy nelegálni migranti nedostali. Ľavá ruka nevie čo robí pravá.

  3. Tzv. DEMOKRATI sveta zničili ste si “DIKTÁTORA” Kádaffiho”, tak vám treba. Už nám teraz nepomôže vyplakávať, či

  4. Migracia do EU nebola zvladnuta a nie je zvladana ani teraz. Aj EU si musi vyberat ludi, ktorym poskytne novy domov a musi si stanovit jasne a zrozumitelne pravidla, za akych k tomu dojde. V minulosti som sa teme venoval dostatocne.

    Problem ale nevidim v tych migrantoch, ktori sem prisli – stale ich nie je vela.

    Problemom pre EU budu ti, ktori sem pridu na zaklade klimatickych zmien, teda ak budu chciet prezit, nebudu mat inu moznost, len opustit svoje krajiny smerom na sever.

    To bude skutocny problem sveta…

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články