Vzdelávací seminár pre mestských policajtov z celého Slovenska v Múzeu holokaustu v Seredi

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

SNM-MŽK-Múzeum holokaustu v Seredi /   Slovenské národné múzeum – Múzeum židovskej kultúry – Múzeum holokaustu v Seredi spustí dňa 11. júna 2021 o 9.00 hod. pilotný seminár z oblasti ľudských práv, extrémizmu a holokaustu pre mestských policajtov – preventistov.

Seminár otvorí svojou prednáškou vedúci múzea holokaustu, Martin Korčok, ktorý sa bude venovať osudom Židov zo Slovenska počas holokaustu a traume, ktorú masové vraždenie na ľuďoch zanechalo. Nasledovať bude prednáška múzejného pedagóga, Petra Vanka, ktorý oboznámi policajtov s rôznymi možnosťami práce s mládežou za účelom predchádzania extrémistických a rasovo-motivovaných trestných činov. Seminár ukončí vystúpenie o popieraní holokaustu v podaní Mateja Beránka. V rámci prezentácie sa bude venovať najčastejším mýtom o holokauste, ktoré sa aj v súčasnosti hojne objavujú v podobe dezinformácií.

Martin Korčok o seminári povedal: „V roku 2017 sme sa so zástupcami Výboru pre predchádzanie a elimináciu rasizmu, xenofóbie a antisemitizmu a ostatných foriem intolerancie, ktorý je v pôsobnosti Ministerstva vnútra Slovenskej republiky absolvovali vzdelávací seminár v Medzinárodnej škole pre štúdiá holokaustu v Jad Vašem v Izraeli. Už vtedy sme sa zhodli, že školené by mali byť nielen orgány činné v trestnom konaní, ale napríklad aj zástupcovia mestských a obecných polícií. Týmto seminárom prechádzame od slov k činom.“

Pilotného projektu sa zúčastnia zástupcovia mestských a obecných polícií z celého územia Slovenska.

 

 

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články