PRÁVE TERAZ: Hasiči ukončili likvidáciu požiaru pokosenej a následne uschnutej trávy na násype – VIDEO

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Sereď /  Práve v týchto chvíľach hasiči HaZZ zo Serede a Galanty ukončili zásah pri Larzenkách, kde horel suchý porast. Presnejšie povedané, horela pokosená tráva a burina, ktorá neodprataná zostala na oboch stranách násypu, na ktorom je vybudovaná cyklotrasa.

Bližšie k obytným domom na Mlynárskej ulici porast horel podľa slov prítomných obyvateľov v sobotu. Sobotný požiar poškodil aj brečtan rastúci vo dvore a záhrade domu.

Obyvateľ domu a prítomní ľudia sa vyjadrili, že viackrát vyzývali príslušný odbor životného prostredia MsÚ, aby bolo po pokosení zabezpečené odstránenie skosenej trávy, nakoľko táto je práve z dôvodu rizika požiaru nebezpečná.

“Po vyschnutí stačí špak zahodený osobou idúcou po násype a oheň sa rozšíri sám” – žiaľ ľudia bývajúci v blízkosti násypu majú pravdu.

Na mieste zasahovali tri hasičské vozidlá zo Serede a Galanty.

 

 

 

 

– – –

Do redakcie nám zo zásahu hasičov zaslala pár fotografií aj čitateľka Viera, ktorej ďakujeme.

 

- Inzercia -
 1. Treba to nehat zhoreť niekedy sa normálne vypalovalo a neboli ani kliešte ani háveď

 2. Neviem načo tam mesto necháva pokosenu trávu,potom majú hasiči iba zbytočnú robotu. To už je druhý krát tento týždeň….

 3. Skor by som povedal ze sa chytilo paperie z topola, trava tam neni v takom stave aby sa chytila od “špaku”. Chodim okolo a neskutocne kolko tam toho bolo. Dobre ze to zhorelo a nikomu poziar nic neposkodil.

 4. Marek má absolútnu pravdu ….Všimnite si že tráva je pokosená po celej cyklotrase od Horného Čepeňa až po hrádzu na priehrade Kaskády , ale nikde nebolo tak hrozne prostredie zapelešené ako v tomto mieste od páperia a to bol ten pravý dôvod prečo to ľudia dovolím si tvrdiť zaplujú už zo zúfalstva, pretože to kompetentní nemajú záujem riešiť…. Pret o nigde tráva ani nehorela, iba tu…..!!!
  Sú tam asi 8 ks stromov- veľkých topolov produkujúcich obrovské množstvo páperia a keďže ako som sa sám presvedčil mesto a konkrétne osoba ktorá má v kompetencii riešiť životné prostredie – pani ing Nvrátilová- ktorej som poslal email ,v ktorom som zaslal nafotené stromy aj okolie cyklotrasy – biele ako keby zasnežené , ktoré je teraz inkriminované ….Neodpísala na moju požiadavku riešiť predmetné stromy: ihneď potriekať hasičskými delami a spláchnuť tak páperie a zabrániť tak úletu páperia po širokom oklí….
  Neskoršie orez konárov eliminovať množstvo kvetu a postupným nahrádzaním iného vhodného druhu stromov v tejto lokalite….
  Email som napísal a poslal aj poslancom : mestského zastupi teľstva, judr Červeňovej- ktorá mi dodnes neodpovedala , Marekovi Hóthovi- ktorý ako jediný reagoval správne a zaoberá sa podnetom hľadá cestu k riešeniu….Osobne som rozprával s Dušanom Irsákom, ktorý ako poslanec nemá záujem vec riešiť….. To všetko niekoľko dní ešte predtým ako tam hasiči zasahovali pri požiari…..Treba riešiť tých kompetentných, ktorí nielen teraz,ale dlhé roky ignorujú požiadavky a upozornenia občanov na nebezpečie požiaru a aj na alergény… Som zvedavý ako tovšetko dopadne…. ???!!! Predovšetkým , či sa mi dostane odpovede od požiarnikov, primátora a pani ing. Navrátilovej ??? Tri podobné stromy rastú aj na fodbalovom štadine ŠKF SEREĎ, ktoré tam boli nevhodne vysadené…. Som zvedavý či aspoň v rámci prestavby štadióna niekto konečne tieto stromy tam porieši ???!!!
  Alebo až vtedy keď sa tam niečo podobné prihodí ako tu ????
  Či nebodaj ešte horšie ???

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články