Vláda dala podľa Hegera na podporu zamestnanosti 7,5 miliardy eur

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Úrad vlády SR |MM|  Na podporu zamestnanosti na Slovensku vláda od začiatku pandémie k 4. júnu tohto roka poskytla 7,5 miliardy eur. Po pracovnom stretnutí s predstaviteľmi odborov to na tlačovej besede uviedol predseda vlády Eduard Heger. Podľa neho ide o bezprecedentnú pomoc. Len v tomto roku išlo podľa neho o sumu 2,5 miliardy eur. Na samotnú podporu udržania zamestnanosti vláda podľa Hegera vynaložila takmer dve miliardy eur, na pandemické nemocenské dávky a sociálnu pomoc išlo viac ako 500 miliónov eur, viac ako 800 miliónov eur na vykrytie zvýšených výdavkov v zdravotníctve, na zabezpečenie likvidity firiem a bankové garancie išlo 1,7 miliardy eur a vyše 1,2 miliardy eur predstavovali transfery pre samosprávy.

Premiér Eduard Heger chce nastaviť sociálny dialóg tak, aby sa jeho pracovné stretnutia s odborármi konali každý štvrťrok. „Sociálny dialóg je základom najlepších riešení a rozhodnutí pre ľudí,“ povedal. Sociálny dialóg by podľa neho nemal byť nástrojom politického zápasu a nemal by sa zneužívať na politické ciele. Ako dodal, má záujem o dobrú spoluprácu a odborné diskusie so zástupcami zamestnancov.

Podľa prezidenta Konfederácie odborových zväzov SR Mariána Magdoška je škoda, že sa okrúhle stoly nekonali k schváleným zmenám v Zákonníku práce. „Mohlo to vyzerať oveľa lepšie, ak by boli vypočuté všetky naše argumenty,“ povedal. Avizoval, že odborári cez opozičných poslancov NR SR napadnú zmeny v Zákonníku práce na Ústavnom súde SR. Odborári tiež vládu žiadajú, aby o poslaneckých legislatívnych návrhoch vždy rokovala aj tripartita. „V minulosti taká dohoda na tripartite bola, že aj poslanecké návrhy boli prerokovávané na tripartite,“ povedal. Stretnutie s premiérom považuje šéf KOZ za úvodné kolo. „Ak to bude pokračovať tak, ako povedal predseda vlády, tak v tom vidíme veľké pozitívum,“ dodal.

Predsedníčka Moderných odborov Volkswagen Jolana Julkeová zhodnotila debatu s predsedom vlády ako veľmi otvorenú a konštruktívnu. „Verím tomu, že aj do budúcnosti budeme môcť s premiérom otvoriť všetky témy, ktoré potrebujeme doriešiť,“ povedala. Ako príklad uviedla zmeny v Zákonníku práce, či problémy zamestnancov. Prezidentka Nezávislých kresťanských odborov Ľubica Černá ocenila to, že predseda vlády pozval na rokovanie viaceré odborové organizácie. „Nie sme navzájom konkurentmi, ale máme jeden spoločný cieľ, a to je obhajoba práv zamestnancov,“ dodala.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Obhajoba práv zamestnancov, hmm. Je to vidieť. Bežní zamestnanci sú tu najväčší žobráci a zdieraní z každej strany. Zato zamestnávatelia, najmä zahr. investori, tých si tu hýčkame ako vo vatičke. Ako aj teraz úžasná podpora pre akože soc. slabých, na každé decko 330 eur. Kto na tom najviac zarobí? Naši večne utláčaní. Banánová republika.

  2. Teraz neviem či sa mám smiať alebo plakať ! Miloš to si klesol až tak hlboko že tu zverejňuješ takéto hovadiny ?
    Prepáč !

  3. A čítali ste to vôbec? Kde tam máte o podpore “spoluobčanov”? To si teda Vlado zle trafil, pretože počas korony práve tí zamestnanci zahr. investorov dopadli najlepšie

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články