Rakúšan na Mercedese vbehol rovno pod vlak. Z miesta nehody ho bral vrtuľník – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM|  Dopravní policajti boli dnes, krátko po 09.00 privolaní k nehode medzi osobným autom Mercedes McLaren Spider a vlakom.

Vodič s rakúskym evidenčným číslom išiel od obce Michal na Ostrove smerom na Holice. Pri vjazde na nechránené železničné priecestie pravdepodobne nerešpektoval výstražné svetlá červenej farby a vošiel na prejazd. Rušňovodič už nedokázal zrážke zabrániť a s vlakom do auta narazil. Po nehode bol vodič prevezený letecky do nemocnice.

Okolnosti a príčiny, za ktorých došlo k dopravnej nehode, budú predmetom ďalšieho policajného vyšetrovania.
Polícia upozorňuje, že najmä v prípade nechránených železničných priecestí si treba počínať mimoriadne opatrne. Týka sa to nielen vodičov, ale aj chodcov a cyklistov. Pred vstupom na železničné priecestie dôrazne žiadame ľudí, aby rešpektovali závory a výstražné svetlá.

Skôr ako vojdete na prejazd, treba spomaliť a presvedčiť, či je možné ho bezpečne prejsť.

Na železničných priecestiach označených dopravnou značkou “Stoj, daj prednosť v jazde!”, je vodič povinný zastaviť vozidlo na takom mieste, z ktorého má náležitý rozhľad na trať, musí dbať však na to, aby vozidlo nezasahovalo do priechodného prierezu koľaje, kde by mohlo byť zachytené prechádzajúcim vlakom.

 

– – –

 

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa KR HaZZ Trnava

Dňa 9. júna 2021 krátko pred 9-tou hodinou bola ohlásená dopravná nehoda – zrážka športového osobného motorového vozidla s vlakom na železničnom priecestí v obci Michal pri Ostrove, okres Dunajská Streda. Šofér osobného vozidla si pravdepodobne  nevšimol svetelnú signalizáciu a vošiel do vlakového priecestia, kde došlo k zrážke s vlakovou súpravou. Hasiči z Dunajskej Stredy vodiča z havarovaného vraku vyslobodili a poskytli predlekársku pomoc spolu so záchrannou zdravotnou službou. Po stabilizácií bol zranený naložený do sanitky a prevezený za asistencie hasičov na najbližšie futbalové ihrisko, kde pristál vrtuľník záchrannej služby. Pri udalosti prišlo k zraneniu vodiča. Predbežná škoda na havarovanom aute bola stanovaná na sumu 300 000€.

 

– – –

AKTUALIZOVANÉ – tlačová správa ATE

Dnes dopoludnia boli leteckí záchranári z Bratislavy privolaní k zrážke osobného motorového vozidla, ktoré sa na železničnom priecestí pri obci Michal na Ostrove (okr. Dunajská Streda) zrazilo s vlakom. 50-ročný vodič rakúskej národnosti utrpel po zrážke vážne poranenie hlavy, hrudníka a pravej dolnej končatiny. Záchranársky vrtuľník pristál na futbalovom ihrisku, kde pacienta previezli pozemní záchranári. Po stabilizovaní základných životných funkcii a napojení na umelú pľúcnu ventiláciu bol pacient preložený  na palubu a s vážnymi poraneniami viacerých častí tela letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Ružinov.

 

 

foto: KR PZ Trnava

foto: KR HaZZ Trnava

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Do Rakúska chodia naši rešpektovať a rakušáci k nám nerešpektovať. 🙂

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články