Dnes pokračuje pátranie záchranných zložiek v rieke Váh po 13 ročnom chlapcovi – AKTUALIZOVANÉ

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Včera vo večerných hodinách sme Vám priniesli informáciu o zásahu záchranných zložiek v rieke Váh a jej brehoch v oblasti Varov Šúr až po Sereď, ktorí pátrajú po 13 ročnom chlapcovi. Do záchrannej akcie sa zapojila aj Civilná Ochrana NDD, ktorá priniesla nasledovnú informáciu z pátrania.

“Od včera pátrame po nezvestnom 13 ročnom chlapcovi ktorý nešťastnou náhodou vliezol do Váhu.

Po prvom hlásení z operačného sme dorazili ako jednotky ZáchrannýSystémZápad na miesto nešťastia za necelých 45 minút.

S počtom 3 člny, 4 štvorkolky, 20 pátračov a 4 terénne autá sme po nezvestnom pátrali do 21:47. Bohužiaľ zatiaľ neúspešne.

Akoby rieka Váh a okolie Serede bolo začarované. Tok sa javí ako menej náročný pre plavcov ale je veľmi silný a dokonca Pátrači mali čo robiť.

Dnes pokračujeme v pátraní”.

zdroj: Civilná Ochrana NDD Fb

– – –

AKTUALIZOVANÉ – KR PZ Trnava – polícia ukončila pátranie po nezvestnom chlapcovi

Kúpanie vo Váhu sa skončilo tragicky

Polícia dnes, krátko po 8.30 h zahájila opätovne pátraciu akciu po nezvestnom, 13 ročnom Máriovi zo Šúroviec. Krátko na to ohlásili pátrači, ktorí prepátravali vo vzduchu vrtuľníkom z letky MV SR, že chlapec bol nájdený bez známok života približne 7 km od nešťastnej udalosti, v časti zvanej Šintavské Bane.

Chlapec odšiel včera okolo 15:20 h z domu na bicykli s tým, že ide s kamarátom na zmrzlinu. Namiesto toho sa však išiel kúpať na rieku Váh. Krátko po 17:00 h ho mal strhnúť prúd. Kamaráti zalarmovali okoloidúceho 39 ročného muža, ktorý sa im Mária snažil pomôcť nájsť. Ihneď volali na tiesňovú linku 112.

Po chlapcovi začalo intenzívne pátranie, ktorého sa zúčastnili policajti, hasiči, ako aj viacerí dobrovoľníci. Po chlapcovi pátrali až do neskorého večera.

Polícia apeluje na rodičov maloletých detí, aby ich v žiadnom prípade nenechávali bez dozoru v blízkosti vodných zdrojov, nádrží a riek. Prúd vody je nestabilný a každý deň môže byť situácia na vode iná. Preto žiadame ľudí, aby mysleli najmä na svoju bezpečnosť a poučili deti, aby samé nevchádzali do vody. Týka sa to nielen neplavcov ale aj detí, ktoré vedia plávať.

- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Váh je veľmi zradný,sama som sa v ňom skoro utopila a to som dobrý plavec.Nebyť konára,o ktorý som sa zachytila,už tu nie som.Takže pred Váhom mám veľký rešpekt.

  2. Volakedy sme chodili skákať do váhu z hojdačky… majster bol chalan prezývkou Číno ten skákal z mostu aj ked boli povodne… odpočívaj v pokoji bráško

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články