Cudzinci cestovali deväť krajín v návese nákladiaku, až ich odhalili slovenskí policajti

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM| Komárňanskí policajti v pondelok (07.06.2021) pri plnení svojich úloh kontrolovali aj nákladné vozidlá, najmä to, či sa vodiči nepokúšajú prejsť cez hranice s preťaženým nákladom. Rozhodli sa skontrolovať ložný priestor tureckého nákladiaku, no namiesto preťaženého nákladu objavili piatich cudzincov. Boli to traja štátni príslušníci Afganistanu, štátny príslušník Pakistanu a štátny príslušník Iránu.

Z dôvodu neoprávneného pobytu boli predvedení na oddelenie cudzineckej polície do  Nových Zámkov. Cudzinci sa na územie Slovenskej republiky dostali v návese kamióna. Vodičom bol štátny príslušník Bulharska.

Podľa vyjadrení cudzincov do návesu kamióna nastúpili za pomoci prevádzača v meste Arad v  Rumunsku, bez vedomia vodiča.

Cudzinecká polícia zistila, že ide o troch  dospelých a dvoch maloletých bez sprievodu (z Afganistanu a Iránu), kontaktovali preto aj pracovníkov úradu práce, sociálnych vecí a rodiny. Tí im zabezpečili umiestnenie v detskom domove.

Dospelý štátny príslušník Pakistanu bol z dôvodu, že je žiadateľom o udelenie azylu v Rumunsku, umiestnený v Medveďove a po vykonaní potrebných úkonov bude vrátený do krajiny, kde o azyl žiadal. Podobný postup bude aj so štátnym príslušníkom Afganistanu a jeho bratom.

Všetci cudzinci sa plánovali dostať do niektorých z krajín Európskej únie, konkrétne do Nemecka, Talianska alebo Holandska.

Cudzinci boli samozrejme podrobení vyšetreniu na COVID-19, výsledok testov bol negatívny.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. tak toto su gorili 25rokov a viac hladom určite netrpeli buduci teroristi,pozrite tie vyšportované telá cvčili pár rokov

  2. Islamizácia Európy pokračuje plným tempom… Keby sa do Európy hrnuli nejakí bieli kresťania,no dobre treba im pomôcť. Ale hento ?
    Nenávidia celú Európu
    Spalicovať a vyhnať preč ! Kde majú ženy ? Kde deti ? To sú všetko budúci islamskí bojovníci a teraz ma zožerte !

  3. Daniel, žiaľ, asi máte pravdu ….my sa toho možno nedožijeme, ale rada by som videla Európu tak za 200 rokov.

  4. pre Daniela, načo sú im ženy, deti. Vyjadrenie Kádáffiho k svetovým “demokratom”: nechajte Lýbiu na pokoji, v opačnom prípade otvorím hranice a Afrika porazí Europu bez zbraní, no s kokotmi. Nakoniec má pravdu.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články