Na očkovanie sa môžu registrovať aj deti od 12-15 rokov. Čakáreň je otvorená

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MZ SR |MM|  Registrovať sa na očkovanie môžu už aj deti vo veku 12 – 15 rokov, dostanú vakcínu od spoločnosti Pfizer/BioNTech:

https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

Vekovú hranicu znižujeme po tom, ako Európska lieková agentúra odporúčila očkovanie touto vakcínou aj pre mladšie deti na základe výsledkov klinického skúšania.

Imunológ Miloš Jeseňák, primár oddelenia klinickej imunológie a alergológie v Univerzitnej nemocnici Martin, o očkovaní detí pre Denník N:
“Očkovanie proti covidu-19 je očakávaným krokom v rámci globálneho boja proti tomuto ochoreniu. Hoci má 90 až 95 percent detí mierny alebo bezpríznakový priebeh, deti môžu predstavovať zdroj infekcie pre iných. Navyše bol u detí opísaný závažný život ohrozujúci zápalový stav ako následok covidu-19, ktorý sa označuje ako MIS-C (multisystémový zápalový syndróm u detí). A okrem toho pokiaľ majú byť otvorené školy, bude potrebné očkovanie.
V klinických skúšaniach mRNA vakcíny preukázali vysokú účinnosť v tejto vekovej kohorte (96 až 100 percent), ako aj bezpečnosť. Závažné vedľajšie účinky neboli zaznamenané. Aktuálne prebiehajú aj štúdie v mladších vekových kategóriách. Na dosiahnutie efektívnej kolektívnej ochrany bude potrebné očkovať adolescentov aj deti.”

https://dennikn.sk/…/bez-ockovania-deti-12-proti…/…

Štátny ústav pre kontrolu liečiv o výsledkoch klinického skúšania:

Do klinickej štúdie bolo zapojených viac ako 2 000 dospievajúcich vo veku 12 až 15 rokov. Klinické skúšanie bolo kontrolované placebom, to znamená, že polovica dospievajúcich dostala vakcínu a polovica placebo. V skupine zaočkovanej vakcínou sa nevyskytol žiaden prípad nákazy, v skupine s placebom sa vyskytlo 16 prípadov. Toto klinické skúšanie ukazuje až stopercentnú účinnosť vakcíny, avšak skutočná účinnosť sa odhaduje na 75-100 %. Zaočkovanej skupine sa merala aj hladina protilátok, ktorá bola veľmi podobná ako v skupine očkovaných vo veku 16-25 rokov.

V klinickom skúšaní boli pozorované bežné krátkodobé nežiaduce účinky ako bolesť v mieste vpichu, únava, bolesť hlavy, svalov a kĺbov, triaška a horúčka. Zriedkavé nežiaduce účinky nie je možné v takomto klinickom skúšaní detegovať, keďže tie sa objavujú vo frekvencii 1:10 000.

EMA v súvislosti s vakcínou Comirnaty skúma veľmi zriedkavé prípady myokartitídy (zápalu srdcového svalu), ktoré sa objavili najmä u ľudí mladších ako 30 rokov. Súvis medzi týmito prípadmi a očkovaním zatiaľ nebol stanovený, EMA však prípady dôkladne monitoruje.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Ja by som zaočkoval deti všetkých pánov poslancov aby sme vedeli že to je to naozaj správne… len tak pre istotu

  2. Vy ste sa už ozaj zbláznili? O chvíľu budete očkovať aj mužské spermie 🙈.

  3. iba ten kto nenávidí vlastné dieťa, dovolí aby z neho táto satanistická vláda urobila pokusného králika

  4. Čo vás je do toho kto si dá dieťa zaočkovať? Núti vás niekto? Veď si ich zaočkovať nedajte, doliečovanie vo Vyšných Hágoch má tiež svoje čaro.

  5. Poniektorí tu vypisujete že očkovanie je dobrovoľné. Ste si tým istí ? Aj špáranie v nose bolo dobrovoľné – nasilu.
    Táto protislovenská vláda si upravuje zákony tak ako sa jej to hodí. Onedlho bude aj pichanie toho svinstva povinné.
    Neodsudzujem očkovaných,je to ich rozhodnutie,ale vakcína sa vyvíja okolo 10.rokov a tie chcem prežiť ako zdravý.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články