Brigáda ORF Cosmos organizovaná symbolicky na Svetový deň životného prostredia

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Členovia ORF Cosmos sa zúčastňujú počas roka viacerých aktivít. Mimo iného pravidelne organizujú brigády zamerané na vyčistenie prírody od odpadkov, úpravy zelene, či rôzne iné terénne práce.

Jedna z brigád sa konala v sobotu 5. júna, symbolicky na Svetový deň životného prostredia. Keďže skratka ORF znamená Oddiel rekreačného futbalu, za miesto dobrovoľných prác si tento raz vybrali lokalitu Horný Čepeň v okolí práve rekonštruovaného futbalového ihriska. Ako už bola verejnosť informovaná, toto ihrisko prechádza veľkou zmenou a po ukončení prác bude na ihrisku trénovať a hrať zápasy juniorká reprezentácia. Rekonštrukcia zahŕňa kompletne nový trávnik, šatne, osvetlenie a súčasťou bude aj nové oplotenie.

Aby mohli byť stĺpy a pletivo nového oplotenia osadené, bolo nutné okolie vyčistiť, orezať stromy, odstrániť náletové dreviny a pozostatky koreňového systému stromov. Od hlavnej cesty až k hrádzi brigádnici urobili kus práce. Keďže sa tu stretla spoločnosť dlhoročných priateľov, čas a vynaloženú námahu vynahradila dobrá nálada, ktorá medzi „cosmosákmi“ vždy vládne.

Svetový deň životného prostredia si každoročne pripomíname od roku 1973 a to na počesť prvej konferencie OSN o životnom prostredí, ktorá sa uskutočnila v Štokholme (Švédsko). Zmyslom je upriamenie pozornosti na globálne problémy spojená s životným prostredím a na spôsoby ich riešenia. V mnohých krajinách sa oslavuje prostredníctvom koncertov, environmentálnych aktivít, recyklačných a upratovacích kampaní.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články