Každý študent, ktorý prišiel do školy na bicykli či kolobežke získal darček

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Občianske združenie Mám rád cyklistiku pripravilo na utorok 1. júna pre študentov Gymnázia Vojtecha Mihálika v Seredi vydarenú akciu pod názvom PRÍĎ DO ŠKOLY NA BICYKLI ČI KOLOBEŽKE A ZÍSKAJ DARČEK.

Každý študent, ktorý v daný deň využil na ceste do školy nemotorový dopravný prostriedok získal štýlový zvonček na bicykel. Najúspešnejšia trieda, z ktorej prišlo do školy najviac študentov touto ekologickou formou dopravy, získala navyše občerstvenie v podobe pizze pre celú triedu. Cieľom podujatia bolo vzbudiť u detí záujem využívať na ceste do školy dvojkolesový dopravný prostriedok miesto štvorkolesového. Jazda bicyklom je rýchlejšia, ekologickejšia a lacnejšia formu dopravy. Zároveň deti robia niečo pre svoje zdravie aj kondičku.

Erik Štefanek z OZ Mám rád cyklistiku uviedol: „Na gymnázium, ale aj na ostatné školy v meste chodia viaceré deti pravidelne na bicykloch či kolobežkách takmer počas celého školského roka. Dokonca niektoré aj v zime. Možno je to zo zvyku, alebo ako jediné riešenie, no vo väčšine prípadov ide hlavne o to, že takouto formou dopravy sa deti dostanú do školy rýchlo a jednoducho. Zároveň je to prospešné pre ich zdravie a koncentráciu, no v neposlednom rade tak nepotrebujú tzv. „mamataxi“, kedy rodičia nosia deti priamo pred bránu školy. Samozrejme, ak bývajú deti ďaleko a nemajú možnosť dostať sa do školy inak, tak je to pochopiteľné, ale žiaľ často sa vozia deti aj z okolitých sídlisk či blízkych mestských častí. Práve takýmito akciami by sme chceli ukázať deťom ale aj ich rodičom, že sú aj iné, lepšie spôsoby dochádzania do školy. Ak aj deti, ktoré bežne nechodia na bicykli či kolobežke, prídu v tento deň takto do školy, tak sa im to možno zapáči a možno zistia, že je to lepšie než sa nechať voziť. Je za tým určite aj postoj k životnému prostrediu a našej budúcnosti ako aj istá zodpovednosť, ktorú by už mali za seba deti v tomto veku prevziať a možno tak ovplyvniť aj svojich rodičov, aby skúsili nechať auto doma a hľadali iné formy dopravy. Určite budeme radi ak sa podobné akcie uskutočnia aj na ostatných školách v meste, radi pomôžeme.“

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články