Vyjadrenie prezidenta PZ k medializovaným informáciám

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|   Prezident PZ, plk. JUDr. Ing. Peter Kovařík:

 

Informácie, ktoré kolujú mediálnym svetom, ma samozrejme nenechávajú pokojným. Nemám žiadne bližšie informácie, len tie, ktoré boli medializované a znepokojili ma rovnako ako celú verejnosť. Bol som však vyšetrovateľmi NAKA uistený, že všetky procesné úkony sú v súlade s platnými zákonmi, takže vyšetrovatelia majú preto aj naďalej moju podporu. Samozrejme platí, že povinnosťou Úradu inšpekčnej služby MV SR, je tieto informácie dôsledne preveriť.

 

Chcem však požiadať politikov či už koaličných alebo opozičných, aby sa nevyjadrovali k prípadom, o ktorých majú len skreslené a účelovo podsúvané informácie. Je pochopiteľné, že nepoznajú presné informácie, pretože nemajú prístup k živým prípadom. O to je nebezpečnejšie, keď sú prostredníctvom nich verejnosti podsúvané nepravdy. Svojimi vyjadreniami vytvárajú tlak na vyšetrovateľov a operatívcov, ktorí potrebujú na svoju prácu čas, pokoj a rozvahu. Keď chceme spoločne budovať nezávislú a dôveryhodnú políciu, je dôležité, aby mali policajti priestor a podmienky na svoju prácu. Nechcem, aby bola polícia vťahovaná do politických bojov, pretože na konci dňa bude obeťou bežný občan, lebo nebude mať dôveru v štát.

 

Vyšetrovací tím, ktorý pracuje na závažných kauzách má svoje kompetencie, povinnosti a zákonné kroky plne pod kontrolou.  Absolútne vylučujem, že by bola ktorákoľvek osoba obvinená len na základe výpovede „kajúcnika“. Sami vieme, že takto postavené obvinenie by nepodporila dozorujúca prokuratúra a neobstálo by na súde. Každé obvinenie je postavené na základe výpovedí viacerých svedkov, listinných dôkazov, aj takých, ktoré pochádzajú z minulosti, čiže z obdobia, kedy bol skutok spáchaný a taktiež znaleckými posudkami. Všetky väzobné stíhania prešli posúdením viacerých nezávislých sudcov a senátov, či už na úrovni špecializovaného trestného súdu, alebo najvyššieho súdu. V súčasnej dobe už máme aj niekoľko právoplatných rozsudkov (dohody o vine a treste) a jeden prípad pôjde pred súd s návrhom na podanie obžaloby. Neuvážené vyjadrenia spochybňujú nielen prácu polície, ale aj dôveru v právny systém.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
  1. Gastapácke praktiky kde sa nepohodlní ľudia zatvárajú bez možnosti obhajoby.
    Daňový podvodník a kamarát Pitovcov tu rozhodujú kto je náš človek a kto je proti nim…

  2. sluha podvodníkov,oyebabrakov SR , tam je to vstupenka na funkciu v kabinete mečuge TT

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články