Beseda so spisovateľkou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Piatok – 21. mája 2021 bol na ZŠ Jana Amosa Komenského  trošku výnimočný. V školskej knižnici sa konala prvá väčšia akcia v tomto školskom roku.

Prišla k nám slovenská spisovateľka Petra Nagyová Džerengová, ktorá píše knihy pre deti. Možno ich poznáte aj vy, sú to  knihy o dievčatku, ktoré sa volá Klára.  Ale prišla nám hlavne predstaviť jej novú knihu, ktorá má názov  Hanka a Adam.

Žiaci sa na túto besedu vzorne  pripravili. Na hodinách čítali s pani učiteľkami úryvky z jej  kníh a vytvárali k nim aj pekné ilustrácie.

Kvôli aktuálnej situácii boli vybraní žiaci z tried 1.stupňa rozdelení na 2 časti, takže sa vystriedali na dvoch besedách. A veru sa na nich nikto nenudil. Vládla tam veselá a priateľská atmosfére. Pani spisovateľka bola veľmi milá, zodpovedala veľa zvedavých otázok a na konci besedy si  deti mohli kúpiť knihy s jej venovaním a podpisom. Ostatní žiaci sledovali besedu cez internet.

Ale to nebolo všetko. Petra Nagyová Džerengová píše knihy aj pre dospelých, preto po besedách so žiakmi sme prišli do knižnice aj my dospelí. Porozprávala nám niečo o svojom živote a o svojich knihách. Dozvedeli sme sa, čo ju inšpiruje pri písaní a odkiaľ čerpá námety a nápady a  tiež sme si odniesli knihy, ktoré nás zaujali.

Dúfame, že tak ako nám, aj žiakom sa beseda páčila a že sa budú tešiť na ďalšiu podobnú akciu v našej školskej knižnici.

Mgr. Helena Eliášová

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články