Myslela si, že vyhrala jackpot. Namiesto toho jej hrozí väzenie

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

KR PZ Trnava |MM| Policajti z Jelky objasnili prípad, ktorý im prišla nahlásiť 66 ročná dôchodkyňa.
Pred miestnymi potravinami jej vypadla na zem peňaženka, v ktorej mala 1200 eur. Okrem iného tam mala aj jej a manželov dôchodok, ktoré krátko predtým vybrala.

Následne išla okolo 43 ročná cyklistka. Na zemi zbadala peňaženku, zišla z bicykla a schovala si ju do tašky. Pri zberných surovinách si čupla za kontajner, vybrala celú hotovosť, peňaženku aj s dokladmi nechala tam a odišla. Tú neskôr našli okoloidúci. Odovzdali ju pracovníčke zberných surovín, ktorá nález ihneď oznámila. Policajti na základe kamerových záznamov a osobnej znalosti páchateľku stotožnili a vypátrali. Pod ťarchou dôkazov sa ku skutku nakoniec priznala. Hotovosť však už stihla minúť.
Poverená policajtka obvinila ženu z prečinu zatajenia veci, za ktorý si vo väzení môže posedieť až 1 rok.

Polícia upozorňuje, že pokiaľ nájdete cudziu vec, hoci aj malej hodnoty, nesmiete si ju ponechať. Nález je potrebné nahlásiť, prípadne ho odovzdať na najbližšiu policajnú stanicu. V opačnom prípade vám hrozí trestné stíhanie a pobyt vo väzení.

Ilustračná foto, zdroj: SHUTTERSTOCK

- Inzercia -

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články