Mestská polícia odtiahla jedno z posledných nepojazdných vozidiel. Ak podobný vrak registrujete vo svojom okolí, nahláste ho.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

V decembri 2020 Mestská polícia v Seredi začala s odstraňovaním vrakov v Seredi. Odťah bol realizovaný v spolupráci s firmou Autovrakovisko s.r.o. Bernolákovo, ktorá spĺňa všetky potrebné legislatívne podmienky na odťah, uloženie a likvidáciu starých vozidiel. Mestská polícia v uplynulých dňoch odstránila jedno z posledných starých vozidiel v meste, o ktorom mala vedomosť. Pred samotným odťahom boli vždy majitelia vozidiel 2x vyzvaní na odstránenie. Ak tak neurobili v zákonnej lehote, polícia pristúpila k odstráneniu vraku. Počas celej doby bolo odťahom z územia mesta odstránených 12 nepojazdných vozidiel. Na základe upozornenia si ďalších 17 vozidiel majitelia odstránili sami.

Podľa zákona patrí medzi povinnosti držiteľa vozidla zabezpečiť na vlastné náklady odstránenie vozidla z miesta, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, narušuje estetický vzhľad obce alebo je umiestnené v chránenej časti prírody a krajiny. Ak tak nekoná, môže zasiahnuť radnica.

Ak aj vy registrujete vo svojom okolí staré nepojazdné vozidlo, ktoré je dlhšiu dobu odstavené a zaberá verejné parkovisko, môžete ho nahlásiť na Mestskú políciu v Seredi na číslo: 031 789 2541 alebo 159 prípadne mailom na mestskapolicia@sered.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články