Covid automat sa mení – aktuálne opatrenia v okresoch nájdu ľudia na adrese automat.gov.sk

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

MIRRI |MM| Oddnes sa zásadne mení Covid automat. Celé Slovensko už nie je v jedinej farbe a neplatia tak celonárodné opatrenia, ale rôzne pravidlá sa uplatňujú podľa farby každého jedného zo 79 okresov. Uľahčiť orientáciu v zložitej spleti podmienok a opatrení v jednotlivých regiónoch pomáha digitálny Covid automat, ktorý pripravilo Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR.

„Orientovať sa v Covid automate, ktorý sa postupne menil každý týždeň v závislosti od zlepšujúcej sa epidemiologickej situácie, nebolo jednoduché ani doteraz, keď platili opatrenia na celoštátnej úrovni. Preto sme už v polovici marca spustili na stránke automat.gov.sk jednoduchú a prehľadnú aplikáciu a evidujeme už vyše milión jej použití. Oddnes ľudia v digitálnom Covid automate nájdu platnosť najnovších pravidiel, ktoré závisia od farby jednotlivých okresov,“ uviedla ministerka informatizácie Veronika Remišová, ktorej rezort a štátna spoločnosť Slovensko IT digitálny Covid automat pripravili.

Digitálny Covid automat je prístupný z internetovej adresy automat.gov.sk pre mobilné zariadenia aj pre klasické počítače. Užívatelia mobilných telefónov si automat môžu jednoducho uložiť a používať ako štandardnú aplikáciu vo svojom telefóne. Stačí, ak si do prehliadača zadajú adresu, nemusia nič inštalovať. Digitálny automat poskytuje prehľad o tom, aké aktivity a za akých podmienok môžu ľudia vykonávať v každom okrese.

„Doterajšia úspešnosť pilotnej prevádzky Covid automatu a pozitívna odozva užívateľov dokazujú, že takéto mikro riešenia majú v štátnom IT svoj význam. Zložitý odborný jazyk nariadení a vyhlášok sa nám podarilo k ľuďom dostať v zrozumiteľnej a prehľadnej podobe. Týmto smerom budeme v digitálnych službách pre občanov pokračovať aj naďalej,“ dodala ministerka Remišová.

 

- Inzercia -
  1. Yebať na covid samopal…buzerovanie to Vám ide,ale urobiť niečo realne pre očkovaných ľudi..napr.jednotny covid pas..na to seriete..špine ..

  2. Veď na tom pracujú, do 26. júna. Babráci neschopní. Ale teraz je problémom č. 1 na Slovensku dostať von Pčolinského. Ctihodný občan, štartér a náhodný okoloidúci na Kube, sa tým ani netají. Chrapúň. Smerákom trvalo roky kým stratili zábrany a začali robiť veci okato a na drzovku. Títo to zvládli za rok. Kašľať na covid pásy. Srať na ľudí. Aj na nájomné byty. Špine.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články