Župa otvorila piate veľkokapacitné očkovacie centrum

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

TT SK |MM|  V piatok 14. mája 2021 trnavská župa zriadila svoje piate veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa v Piešťanoch, na Kúpeľnom ostrove. Počas úvodného dňa v ňom bude zaočkovaných 1.350 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech. Otvorenia sa zúčastnil trnavský župan Jozef Viskupič, štátni tajomníci Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Jana Ježíková a Kamil Száz, primátor mesta Piešťany Peter Jančovič a generálny riaditeľ Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany Andreas Schuster.

 

„Dnes sme otvorili ďalšie veľkokapacitné očkovacie centrum. Ako sme sľubovali, možnosť nechať sa zaočkovať približujeme ľuďom. Piate centrum v poradí sme umiestnili v piešťanskom okrese, ktorý je z pohľadu demografie našim najstarším. Za spoluprácu ďakujem piešťanským kúpeľom,“ skonštatoval trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Zdravotnícky personál a priestory zabezpečujú Slovenské liečebné kúpele Piešťany. Centrum, ktoré sa nachádza v Spoločenskom centre Slovenských liečebných kúpeľov na Kúpeľnom ostrove 13 v Piešťanoch, disponuje siedmimi registračnými pultami a piatimi kójami. Denná kapacita centra je 1.350 zaočkovaných. Organizačnú a materiálno-technickú stránku má na starosti trnavská župa. Centrum bude fungovať od štvrtka do soboty medzi 8:00 a 18:00. V nedeľu bude bývať otvorené od 8:00 do 13:00.

- Inzercia -

 

„Som rád, že sme v ďalšom očkovacom centre v Trnavskom kraji. Ďakujem za spoluprácu pánovi županovi, ale aj primátorovi mesta Piešťany. Je potrebné poďakovať aj všetkým zdravotníkom a asistentom, ktorí trávia svoje voľné chvíle na očkovaní. Myslime na to, že vakcína nie je len fyzická sloboda, ale aj sloboda mysle,“ povedal štátny tajomník Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky Kamil Száz.

 

Župa bude počas najbližšieho víkendu podávať druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a v Trnave. Vakcína Pfizer/BioNTech bude okrem Piešťan podávaná počas nedele na stredných zdravotníckych školách a v športovej hale na Rybníkovej v Trnave, kde je vyčlenená kapacita aj na podávanie vakcíny Moderna.

 

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku, ako aj mapy očkovacích

centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Aktuality sú zverejňované aj na sociálnych sieťach Facebook – Trnavský samosprávny kraj a Instagram – trnavskazupa.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

 

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -
Obnoviť ⭯

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články