Originálne insignie ako symbol štátnej moci ČSSR a plynová detská maska

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Počas uplynulého týždňa sa nám opätovne podarilo do zbierky a múzea vydražiť  unikáty  úlovok v podobe originálnych insignií  ČSSR – symbolu moci štátnych orgánov.

Ťažká bronzová plaketa so štátnym znakom a nápisom ČSSR  (Československá socialistická republika) je zavesená na originálnej stuhe vo farbách trikolóry  biela-modrá-červená a insignie sú uložené v originálnej kazete. Všetko v perfektnom stave, zachovalé a to napriek tomu, že ich vek je zhruba pol storočia.

Ďalším vydraženým tovarom je nová detská plynová maska so zapečateným filtrom. Je dobre, že tento typ masiek pochádzajúci z čias tzv. “Studenej vojny” v našej časti sveta končí už len v múzeách…

 

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
  1. Pán Majko pri fotografiách máte veľa časopisov a literatúry.To máte v archíve v štúdiu?Na nejakom staršom videu som za vami videl aj veľa zaujímavých aspom názvom kníh.kde ich zhánate????

  2. dôchodca 15. mája 2021, 0:14 – literaturu a casopisy nakupujem po desatrocia. Je pravdou, ze za posledne roky sa specislizujem na obdobie 1968 a 1989 s cielom sustredit dostatocnu kniznicu na relevantne studium vyznamnych udalosti daneho obdobia a vytvorenie maleho muzea totatlity v zaujme vystrahy pred totalitou inou.

    Ano, v studiu mame asi 5000 knih a kniznice s roznou literaturou (prevazne faktu a encyklopediami) skutocne niekedy sluzia ako pozadie pri rozhovoroch a diskusiach.

    A zhanam ich v beznych knihkupectvach, na burzach, kniznych trhoch a to aj v zahranici – hlavne o Cernobyle ci udalostiach na Balkane a vychode od nas.

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články