Národná jednotka UHCP: Pokračovanie akcie DOMOV – ďalší Česi čelia obvineniu z prevádzačstva

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Prezídium PZ SR |MM|  V stredu (12.5.2021) pokračovala policajná akcia Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície s krycím názvom DOMOV. Policajti zadržali a obvinili dvojicu Čechov.

Po minulotýždňovom zásahu v Ružomberku policajti Národnej jednotky UHCP pokračovali v rozpracovanom prípade. Operatívne informácie ich zaviedli k ďalšiemu podozrivému vozidlu aj k páchateľom, ktorí mali previezť nelegálnych migrantov z Medzilaboriec do niektorej z krajín Európskej únie.

Policajti nenechali nič na náhodu, po dôkladnom rozpracovaní a naplánovaní všetkých detailov spustili akciu, ktorej cieľom bolo zadržanie páchateľov prevážajúcich mladistvých  migrantov. Policajti zadržali v Prešove 53 ročného muža a 28 ročnú ženu, občanov  Českej republiky s pobytom na území Slovenska. Modus operandi sa opäť zopakoval, troch migrantov  prevzali z centra pre deti a rodiny a mali ich odviezť mimo Slovenska.

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii dvojicu obvinil zo zločinu prevádzačstva. Po dokázaní viny hrozí páchateľom trest odňatia slobody vo výške od sedem do 10 rokov. Vyšetrovateľ navrhne aj ich väzobné stíhanie. Mladistvé osoby budú opäť vrátené do centra pre deti a rodiny.

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach!

- Inzercia -

Pridať komentár

Zadajte svoj komentár!
Zadajte vaše meno

UPOZORNENIE:
– Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.
– Nešírte neoverené informácie a hoaxy. Šírte len to, k čomu poznáte relevantný zdroj a podľa možnosti ho uvádzajte.
– Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov – prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidiel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.
– Vkladať príspevky do diskusie nie je povolené cez proxy servery a anonymizéry. Takéto príspevky môžu byť zmazané bez akéhokoľvek ďalšieho komentovania a zverejňovania dôvodov.
– Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy.
– Akékoľvek útoky, osočovanie a invektívy voči podpísaným autorom článkov redakcii, alebo vydavateľovi budú zmazané, resp. v prípade, že budú zakladať podstatu niektorého z trestných činov, alebo iného porušenia zákona, autor príspevku by mal počítať s možnosťou zjednania nápravy právnou cestou.
– Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články