Práce na rekonštrukcii trhoviska pokračujú II. etapou

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Rekonštrukcia trhoviska na Mlynárskej ulici začala v septembri 2020. V rámci ukončenej I. etapy boli vykonané práce na nových spevnených plochách, predpríprave na prestrešenie a nainštalované bolo aj nové verejné osvetlenie. Práce vykonala firma Lukystav s.r.o. z Dolnej Stredy. Vynovené boli aj verejné toalety, ktoré sa v priestore trhoviska nachádzajú.

Pracovnú štafetu na II. etape už prebrala firma INEX –Hausgarden, spol. s.r.o. z Močenku. V nasledujúcich týždňoch bude vybudované prestrešenie trhoviska. Súčasťou druhej etapy bude aj osadenie prvkov drobnej architektúry ako lavičky či smetné koše. Všetko bude realizované s dôrazom na výtvarný výraz, údržbu, trvácnosť a kvalitu materiálu. Navrhnutý je ucelený systém prvkov v kombinácii kov a drevo, ktorý bude v súlade s mobiliárom v meste, najmä s Námestím slobody. Na trhovisku budú osadené tri lavičky, jedna kruhová lavička, štyri odpadkové koše, dva koše na psie exkrementy a jeden gabion.

Súčasťou mobiliáaru budú aj stojany na bicykle s kovovou konštrukciou v jednotnej farebnosti s lavičkami. Detské ihrisko budú tvoriť tri hracie prvky s dopadovou plochou o rozmeroch 41 m2. Sadové úpravy budú zahŕňať ošetrenie jestvujúcej zelene, vysiatie trávnika, výsadbu kríkov a trvaliek. Po ukončení bude nasledovať v rámci III. etapy rekonštrukcia vozovky.

Prinášame pohľad na stav trhoviska po ukončení I. etapy rekonštrukcie.

- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -
- Inzercia -

Ďalšie články